poniedziałek, 27 czerwca 2022 05:45

Kraków. Ważne zmiany w komunikacji miejskiej na wakacje

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Ważne zmiany w komunikacji miejskiej na wakacje

Od 25 czerwca obowiązują wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od poniedziałku – linii tramwajowych. Zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Woli Justowskiej i Krowodrzy Górki. Na ulicach pojawiły się także linie sezonowe i rekreacyjne, które wożą pasażerów m.in. na Bagry, do Kryspinowa i Przylasku Rusieckiego.

Wakacyjne rozkłady dla linii autobusowych zostały wprowadzone w sobotę, 25 czerwca. Natomiast zmiany dla linii tramwajowych obowiązują od poniedziałku, 27 czerwca.

Wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku „Dworzec Towarowy” – „Bratysławska”

W poniedziałek, 27 czerwca, rozpoczął się kolejny etap prac przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. W tym etapie został wyłączony ruch tramwajowy na odcinku „Dworzec Towarowy” – „Bratysławska”. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa, kursująca z dużą częstotliwością.

Zmiany w rejonie Woli Justowskiej

W związku z poprawą stanu nawierzchni na ulicy Królowej Jadwigi od soboty, 25 czerwca, zostałą przywrócona możliwość kursowania po terenie Woli Justowskiej autobusów przegubowych. Zostały także wprowadzone stałe zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 152, 189 i 192.

Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Przewóz i Rzebika

Na ulicach Przewóz i Rzebika został przywrócony ruch dwukierunkowy. W związku z tym od 25 czerwca linie autobusowe nr 125, 127, 158 i 605 wróciły na swoje stałe trasy w tym rejonie miasta.

Kursowanie linii sezonowych i rekreacyjnych

Od 25 czerwca zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu linii autobusowych nr 100 i 101, które kursują do kopca Kościuszki, a także linii nr 134 i 434 kursujących do zoo.

Uruchomione zostały uruchomione linie sezonowe: nr 352 na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Kryspinów”, a także nr 427 („Podgórze SKA” – „Bagry”) i 497 („Podgórze SKA” – „Bagry Tężnia”).

Linia rekreacyjna nr LR0 do Ojcowa kursuje bez zmian. Została uruchomiona także kolejna linia rekreacyjna nr LR2 na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Przylasek Rusiecki Kąpielisko”.

Zmiany w funkcjonowaniu przystanków

Wraz z wakacyjnymi rozkładami jazdy zostały wprowadzone stałe zmiany w funkcjonowaniu wybranych przystanków autobusowych.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje