poniedziałek, 27 marca 2023 14:17

Kraków. Wpadł, bo odwiedził znajomego dilera. Teraz grozi mu więzienie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Wpadł, bo odwiedził znajomego dilera. Teraz grozi mu więzienie

Krakowscy kryminalni zatrzymali w jednym z podgórskich mieszkań 42-letniego dilera narkotykowego i jego 52-letniego klienta. W pomieszczeniach znajdowały się znaczne ilości mefedronu, marihuany, prawie 100 sztuk tabletek ecstasy oraz kokaina.

W połowie marca kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie uzyskali informację, że w jednym z podgórskich mieszkań może przebywać mężczyzna handlujący narkotykami. Policjanci pojechali pod wytypowany adres, gdzie zastali dwóch mężczyzn wyraźnie zaskoczonych ich wizytą. Funkcjonariusze wylegitymowali 42-letniego właściciela mieszkania i jego 52-letniego klienta. Następnie kryminalni sprawdzili wszystkie pomieszczenia, gdzie znaleźli i zabezpieczyli m.in. słoiki z zawartością suszu roślinnego, krystalicznej substancji, woreczek strunowy z białym proszkiem oraz pudełka z tabletkami. W mieszkaniu znajdowały się również trzy wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz prawie 19 tys. złotych. 52-latek jak wykazała policyjna kontrola miał przy sobie woreczek z zawartością krystalicznej substancji.

42-latek i jego gość zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji przy ul. Zamoyskiego w Krakowie, gdzie złożyli wyjaśnienia. Śledczy zważyli i zbadali testerami narkotykowymi zabezpieczone w mieszkaniu substancje. Jak się okazało, było to 270 gramów mefedronu, ponad 45 gramów marihuany, niewielkie ilości kokainy oraz 95 sztuk tabletek ecstasy. Natomiast, znaleziony u 52-latka woreczek strunowy zawierał mefedron.

Prokurator Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zdecydował o zastosowaniu wobec 42-latka policyjnego dozoru, wysokiego poręczenia majątkowego oraz zabezpieczenia gotówki na poczet przyszłych kar. 42-latek poniesie odpowiedzialność karną za udzielenie mu substancji zabronionej oraz za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co może spędzić „za kratkami” nawet 10 lat.

52-latek odpowie za posiadanie substancji psychotropowej, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka