niedziela, 23 maja 2021 13:44

Krakowianka laureatką międzynarodowej nagrody! Jako trzecia Polka w historii

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianka laureatką międzynarodowej nagrody! Jako trzecia Polka w historii

Laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity została Monika Kornecka z Krakowa. Wyróżnienie jest przyznawanie kobietom, które w swoim życiu zrealizowały ewangeliczne przesłanie o przebaczeniu.

22 maja w Cascii Międzynarodową Nagrodą św. Rity została uhonorowana Monika Kornecka z Krakowa. Wyróżnienie jest przyznawane od 1988 r. kobietom, które na wzór św. Rity, dają świadectwo przebaczającej miłości. Krakowianka jest trzecią nagrodzoną Polką. Pierwsze wyróżnienie przyznano w 1990 r. Mariannie Popiełuszko, matce bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Drugie trafiło w 1999 r. w ręce piosenkarki Eleni, która wybaczyła mordercy swojej córki Afrodyty. Monika Kornecka przebaczyła osobie, która 7 września 2013 roku  zabiła jej pierworodnego syna, Dawida. Mężczyzna zginął w swoje 23 urodziny.

W 2017 roku Monika Kornecka powiedziała w wywiadzie dla „Posłańca św. Antoniego z Padwy”:

– Wszelka agresja, złe myślenie o kimś przede wszystkim nas samych zabija, nam nie pozwala żyć. Mogę czasem myśleć, że jestem zła na tego, na tamtego, ale to zło jest we mnie. Przebaczenie nie zabiera mi bólu, ale pozwala żyć. Można pójść w inną stronę, bez Pana Boga. Ale wtedy to jest nienawiść. Tak naprawdę koniec życia. Gdybym została w nienawiści, to byłoby już po moim życiu. Nienawiść nie pozwala żyć, nie pozwala oddychać.

W uzasadnieniu przyznania nagrody krakowiance czytamy:

– Monika Kornecka, która pochodzi z Krakowa, otrzymuje Wyróżnienie, ponieważ wzorem św. Rity bez wahania wybaczyła zabójcy swojego syna, natychmiast odrzucając prośby o zemstę i nienawiść, które rozprzestrzeniały się w sieci wokół jego rodziny. Było to przebaczenie, które stało się realne w modlitwie o nawrócenie mordercy. Wszystko to połączone zostało z decyzją oddania się opiece nad cierpiącymi i umierającymi dziećmi, aby być jeszcze bardziej płodną matką.

Inf.: misyjnie.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje