poniedziałek, 24 lutego 2020 15:01

Grupa złodziei kolejny raz okradała ten sam sklep

Autor Katarzyna Domagała
Grupa złodziei kolejny raz okradała ten sam sklep

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili i zatrzymali pięć osób podejrzanych o kradzież akcesoriów samochodowych z jednej ze stacji benzynowych na terenie Podgórza.

Co ciekawe, złodzieje dwukrotnie obrali sobie za cel tą samą stację benzynową i narazili jej właścicieli na straty w wysokości co najmniej 600 zł.

4 lutego br. około godz. 8.00 na jedną ze stacji benzynowych w Podgórzu przyjechała samochodem marki Honda grupa pięciu osób. Po zatankowaniu pojazdu wszyscy wysiedli z auta i udali się na stację.

Po wejściu do budynku dwie osoby podeszły do kasy, aby zapłacić za paliwo. W tym czasie pozostała trójka oglądała towar na półkach. Jak okazało się niedługo później, dwóch mężczyzn i trzy kobiety wykorzystali duży ruch panujący na stacji, by ukraść towar. Celowo skierowali się do odległych półek oraz ustawili w taki sposób, aby personel nie zauważył, że kradną asortyment. To, co z pozoru wyglądało na zwykłe zakupy, tak naprawdę było sposobem na zabranie akcesoriów samochodowych z regałów i wyniesieniu ich ze sklepu.

Kiedy ruch panujący na stacji zdecydowanie się zmniejszył, a pasażerowie Hondy odjechali w nieznanym kierunku, jedna z pracownic otrzymała od przełożonych polecenie, aby odtworzyć nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowana została kradzież z 27 stycznia br. Na nagraniu zauważyła, że w styczniu stację okradły dokładnie te same osoby, które chwilę wcześniej wysiadły z Hondy i robiły zakupy.

Pracownicy stacji poinformowali o zdarzeniu Policję. Na miejsce niezwłocznie przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, którzy przejrzeli zapis monitoringu oraz sprawdzili, czy w okolicy nie przebywa piątka złodziei. Następnie informacja o kradzieżach została zgłoszona policjantom z Komisariatu Policji V w Krakowie. To właśnie oni 8 lutego wpadli na trop, a następnie ustalili tożsamość i zatrzymali piątkę rabusiów.

Trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat więzienia. Ponieważ mężczyźni działali w warunkach recydywy, wymiar kary dla nich może być wyższy.

Info, foto: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje