piątek, 3 marca 2023 12:20

Kriolipoliza - co to za zabieg?

Autor Artykuł sponsorowany
Kriolipoliza - co to za zabieg?

Przeglądasz kolejne spektakularne metamorfozy w internecie, zachwycasz się efektami diet znajomych, podziwiasz gwiazdy utrzymujące smukłą sylwetkę nawet po kilku ciążach… Tymczasem tobie mimo diet i ćwiczeń wciąż wiele brakuje do ideału. Nie znaczy to, że coś z tobą jest nie tak. Twój organizm najwyraźniej potrzebuje jednak dodatkowego wsparcia w redukcji tkanki tłuszczowej. Możesz zdecydować się na nieinwazyjną kriolipolizę. Szybkie efekty nie tylko zmobilizują cię do dalszej walki o siebie, ale też ją znacząco ułatwią.

Czym właściwie jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to, mówiąc w dużym uproszczeniu, usuwanie taknki tłuszczowej poprzez jej wymrażanie. Brzmi groźnie, ale w rzeczywistości to zabieg całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Metoda ta uznawana jest za przynoszącą najbardziej spektakularne efekty spośród wszystkich zabiegów niewymagających wykonywania nacięć.

Wystarczy pokryć skórę specjalnym żelem, a następnie przyłożyć do niej głowicę. Narzędzie wytwarzając podciśnienie, zasysa fałdy skórne i je schładza, wywołując lipolizę, czyli kontrolowaną destrukcję komórek tkanki tłuszczowej. Cały zabieg trwa do trzech kwadransów. Początkowo możesz odczuwać dyskomfort, ale nie jest to ból! Tego nie musisz się obawiać.

Czego spodziewać się po kriolipolizie?

Kriolipoliza pozwoli ci zmniejszyć grubość tkanki tłuszczowej nawet o 25–45%, czyli do kilku centymetrów. Skąd taki efekt? Okazuje się, że zlokalizowana podskórnie tkanka tłuszczowa jest wrażliwa na zimno. Kontrolowane jej schładzanie doprowadza do lipolizy, czyli do rozpadu komórek tłuszczowych. Jednocześnie komórki tkanek sąsiadujących nie zostają uszkodzone. Nie obawiaj się więc o odmrożenia i powstanie blizn. Destrukcja tkanki tłuszczowej powoduje powstanie stanu zapalnego, który trwa od 3. do 30. dnia od wykonania kriolipolizy.

Proces rozpadu komórek tłuszczowych trwa przez cały okres utrzymywania się stanu zapalnego. Ponieważ nie jest zjawiskiem nagłym, przez to nie rodzi ryzyka, że pozostanie po nim nadmiar zwiotczałej skóry. A co się dzieje z komórkami tłuszczowymi? Po rozpadzie są one transportowane przez układ limfatyczny, metabolizowane i wydalane przez organizm.

Ponieważ proces rozpadu komórek tłuszczowych trwa kilka tygodni, przez to efektów kriolipolizy nie zauważysz od razu. Pierwsze zmiany będą widoczne po dwóch tygodniach, ale te spektakularne, które zauważą też inni – spodziewaj się po sześciu tygodniach.

Czy kriolipoliza jest dla ciebie?

Decydują się na wykonanie kriolipolizy w Krakowie w gabinecie Perfect Estetic, nie zostaniesz potraktowana jak jedna z setek podobnych klientek. Przy zabiegach medycyny estetycznej kluczowe jest ich dopasowanie do specyfiki budowy ciała i kondycji zdrowotnej organizmu. Dlatego tak ważny jest wywiad poprzedzający wykonanie kriolipolizy.

Ta metoda usuwania tkanki tłuszczowej może być przeprowadzona u kobiet z BMI w granicach normy. Znaczna otyłość jest przeciwwskazaniem – nieinwazyjny zabieg nie będzie bowiem w tym wypadku skuteczny. Ponadto przeciwwskazaniami są choroby skóry (zapalne i alergiczne), trwające infekcje, zaburzenia pracy tarczycy, nerek i wątroby, choroby nowotworowe i układu krwionośnego, cukrzyca, epilepsja. Kriolipoliza nie powinna być też wykonana w czasie menstruacji oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Źródło:

  1. S. Kuczyński, I. Micek, Zastosowanie kriolipolizy w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, „Aesthetica”, 2016, nr 13, s. 32–37.
Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka