wtorek, 22 listopada 2022 14:00

Kryzys energetyczny a samorządy. Samorządowy okrągły stół w Łodzi

Autor Głos 24
Kryzys energetyczny a samorządy. Samorządowy okrągły stół w Łodzi

W Łodzi miało miejsce spotkanie ruchu samorządowców Tak! Dla Polski. Tematem spotkania były obrady Samorządowego Okrągłego Stołu na temat kryzysu i bezpieczeństwa energetycznego oraz proponowanych rozwiązań z udziałem samorządowców, ekspertów i przedstawicieli organizacji samorządowych. Wśród przedstawicieli Miasta i Gminy Wieliczka obok burmistrza Artura Kozioła był obecny prezes spółki Solne Miasto Łukasz Sadkiewicz

Samorządowcy debatowali o ochronie klimatu oraz o sposobach wsparcia mieszkańców w czasach wojny i inflacji. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk tak podsumował spotkanie:

Za nami „Zielony Samorządowy Okrągły Stół”. Ponownie spotkaliśmy się w gronie samorządów, przedstawicieli uczelni wyższych, biznesu i organizacji pozarządowych, by dyskutować o systemowych rozwiązaniach dla zielonych polityk w Polsce. Walka ze skutkami kryzysu energetycznego, położenie nacisku na bezpieczeństwo energetyczne i zrównoważoną transformację w niestabilnych warunkach geopolitycznych - o tym wszystkim rozmawialiśmy dzisiaj w Łodzi. Dziękuję gospodarzowi, czyli prezydent Hanna Zdanowska oraz innym uczestnikom za ważną i potrzebną debatę o zielonej przyszłości naszych miast i całego kraju.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka