czwartek, 12 września 2019 11:51

Krzeszowice: Komu potrzebny gruz?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Krzeszowice: Komu potrzebny gruz?

Mieszkańcy gminy Krzeszowice, którzy potrzebują utwardzić podjazd lub inne miejsce na swojej posesji, mogą bezpłatnie zdobyć gruz.

Jak poinformował Urząd Miejski w Krzeszowicach, na terenie PSZOK przy ul. Poprzecznej 7 gromadzony jest gruz budowlany. Są to zmieszane odpady betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych itd.

Ten gruz można wykorzystać na działce. Według przepisów, jak przypominają urzędnicy, gruz budowlany mogą zagospodarować osoby fizyczne, by utwardzić powierzchnię, wykorzystać do budowy fundamentów, jako podsypkę pod posadzki na gruncie itp.

– W przypadku utwardzania powierzchni dopuszczalna maksymalna ilość odpadów do przyjęcia przez osoby fizyczne to 0,2 Mg/m2 utwardzanej powierzchni (200 kg na metr kwadratowy). W przypadku budowy fundamentów lub użycia jako podsypki pod posadzki na gruncie, dopuszczalna maksymalna ilość odpadów do przyjęcia to 0,1Mg/m3 (100 kg na 1 metr sześcienny fundamentu) – podaje UM w Krzeszowicach.

Kto może zabrać gruz z PSZOK?

Gruz budowlany przekazywany będzie bezpłatnie na podstawie Karty Przekazania Odpadu. Gmina nie zapewnia transportu.

– W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących odbioru z PSZOK gruzu budowlanego prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach pod nr telefonu 12 252 08 21 lub obsługą PSZOK (tel. 513 930 527) – podaje UM Krzeszowice.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje