wtorek, 7 września 2021 10:08

Kto zdobył Puchar Janosika?

Autor Edyta Sowa
Kto zdobył Puchar Janosika?

„Odleć z nami aż do gwiazd” Ogólnopolskie Zawody Akrobatyczne o Puchar Janosika zgromadziły w tym roku ponad 80 zawodników i zawodniczek. Rywalizację odbyły się w 9 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej została drużyna Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.

Zawody odbyły się już po raz III w Krościenku nad Dunajcem. Patronat Honorowy sprawował wójt gminy Jan Dyda. Organizatorami byli reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy rywalizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Został pobity rekord uczestników, przybyło ich aż 82 z Małopolski.

W zawodach udział wzięli także zawodnicy z nowosądeckiego klubu Screamo Trickz i tarnowskiego – RH Tricks, a także zawodnik z klubu RH Tricks z Nowego Sącza. Po raz pierwszy udział wzięli z kolei przedstawiciele krakowskiego klubu – Akro Angels z Krakowa Zawodnicy – jak w poprzednich edycjach – zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach, losując kolejność prezentacji. Ich niesamowite akrobatyczne wyczyny oceniali sędziowie: Patryk Mazur, Gabriel Myśliwiec i Tobiasz Paluch, zwracali oni na uwagę na płynność wykonywanych przez zawodników ewolucji, technikę oraz oczywiście skalę trudności i technikę lądowania. Poziom zawodów był na tyle wysoki i wyrównany, że w kilku przypadkach potrzebne były dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy zmagań.

Atrakcją tegorocznego Pucharu Janosika był gość specjalny Paweł Kidoń „Kid”, mistrz świata w Freestyle Basketball World Champion i mistrz Polski oraz pierwszy w historii Polak, który dołączył do prestiżowej i słynnej amerykańskiej grupy Harlem Globtroter. Popis swych umiejętności zaprezentowała też grupa Sparta Cheer Elite.

Wydarzenie poprowadzili wspólnie Maciej Zubek i Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Poniżej wyniki:

Dziewczęta

Rocznik 2013 i młodsi

 1. Paulina Worwa PSA
 2. Franek Dubiel Screamo
 3. Ada Jedynak RH Triks

Rocznik 2011 – 2012

 1. Zuzanna Zubek PSA
 2. Julia Gondek PSA
 3. Emilia Dubiel Screamo

Rocznik 2009-2010

 1. Wiktoria Chrobak PSA
 2. Paulina Horowska Screamo
 3. Ludwika Odbierzychleb RH Triks

Rocznik 2008-2007

 1. Karolina Parzątka PSA
 2. Alicja Szubryt Screamo
 3. Paulina Król PSA

Rocznik 2006-2005

 1. Patrycja Dyda PSA
 2. Liliana Bochenek RH Triks
 3. Joanna Toron PSA

Seniorki

 1. Nikola Kulinska  PSA
 2. Maria Kuros PSA
 3. Oliwia Tylecka PSA

Chłopcy

Rocznik 2009 i młodsi

 1. Miłosz Hamiga Screamo
 2. Alan Sieradzki PSA
 3. Igor Olszowski Screamo

Rocznik 2008 – 2005

 1. Arkadiusz Zieliński  Astral
 2. Bartek Słowik PSA
 3. Ramin Dzafarov PSA

Seniorzy

 1. Andrzej Stec Screamo
 2. Robin Freerunner Akro Angels
 3. Dawid Kołodziej Screamo
Podhale

Podhale - najnowsze informacje