poniedziałek, 6 września 2021 09:54

Którzy urzędnicy w powiecie suskim strzelają najcelniej?

Autor Mirosław Haładyj
Którzy urzędnicy w powiecie suskim strzelają najcelniej?

W piątek (3 września) na strzelnicy sportowej na terenie byłego kamieniołomu Jasnochowa w Suchej Beskidzkiej odbyły się XIII Zawody Strzeleckie Władz Samorządowych o Puchar Starosty Suskiego. Bardzo dobrze zaprezentowała się na nich reprezentacja Urzędu Miasta Sucha Beskidzka.

W przeprowadzonej w ramach zadania publicznego imprezie sportowej wzięło udział 11 drużyn reprezentujących urzędy miast, gmin oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Każdy z zespołów liczył trzech zawodników, a o końcowym rezultacie decydowała suma uzyskanych przez nich punktów. Strzelano w pozycji leżącej z karabinka TOZ-14 kal. 5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi do tarcz oddalonych o 25 metrów. Każdy z zawodników oddawał 10 strzałów ocenianych.

Zwycięzcą zawodów została drużyna Urzędu Miasta Jordanów, która uzyskała 195 punktów, wyprzedzając Urząd Miasta Sucha Beskidzka (wystąpił w składzie Zbigniew Maryon, Piotr Krzeszowski, Krzysztof Juszczak), który zgromadził 177 punktów. Podium uzupełniła drużyna Urzędu Gminy Stryszawa (169 punktów).

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje