sobota, 31 grudnia 2022 14:30

Kurier został zatrzymany, bo strażnik miał przeczucie. Nie zawiodło go!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kurier został zatrzymany, bo strażnik miał przeczucie. Nie zawiodło go!

Strażnik miejski ponownie zatrzymali kuriera, który miesiąc wcześniej został przyłapany podczas jazdy pod wpływem środków odurzających. Przeczucie ich nie zawiodło.

O sytuacji poinformowali w mediach społecznościowych strażnicy miejscy.

-My się chyba znamy…  pomyślał strażnik na widok kuriera włączającego się do ruchu przy Koletek, którego miesiąc wcześniej przyłapał na wykroczeniu drogowym. A skojarzył go nie dlatego, że wykroczenie było jakoś szczególnie zapadające w pamięć, ale ponieważ w trakcie ustaleń wyszło na jaw, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających, a do tego nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów

-relacjonują mundurowi.

Ponieważ przeczucie rzadko go zawodzi – trudno było mu bowiem uwierzyć, że mężczyzna ostatni miesiąc poświęcił na ekspresową resocjalizację – podjechał radiowozem do dostawcy i poprosił go o okazanie dokumentów. Ten wyraźnie się zmieszał, ale przyznał, że prawa jazdy nie ma.

W tej sytuacji strażnicy uznali, że brak tych jakże istotnych dla kierowcy uprawnień, a także wydobywający się z wnętrza auta słodki zapach marihuany, są wystarczającym powodem, by zainteresować sprawą policję.

Zdjęcie przykładowe.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje