środa, 28 września 2022 13:09

[Zdjęcia] Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem w Łabowej

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Zdjęcia] Kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem w Łabowej

27 września doszło do pożaru trocin w silosie zakładu stolarskiego w Łabowej. Na miejscu pracowały zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa, OSP Kamianna oraz OSP Nowa Wieś.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków o godzinie 13:53. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się trociny w silosie zakładu przetwórstwa drzewnego, zlokalizowanego obok budynku produkcyjnego.

– Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku, podaniu jednego prądu wody na palące się trociny poprzez wykorzystanie półstałego urządzenia gaśniczego "suchego pionu" silosu. Przeszukano halę produkcyjną, otwarciu okna w hali produkcyjnej, a następnie ją przewietrzono przy użyciu wentylatora oddymiającego. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do opróżniania trocin z silosu i dogaszanie rozgrzanych trocin. Sprawdzono kamerą termowizyjną przyległe pomieszczenia pod kątem zagrożenia pożarowego a wnętrze hali na obecność tlenku węgla, nie stwierdzając zagrożenia

– relacjonują strażacy.

Ich działania trwały ponad godzinę.

Inf.: PSP NS
Fot.: OSP Łabowa

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka