wtorek, 22 października 2019 11:22

Leszek Mordarski uhonorowany przez Ministra Edukacji Narodowej. Zobacz film z uroczystości!

Autor Marzena Gitler
Leszek Mordarski uhonorowany przez Ministra Edukacji Narodowej. Zobacz film z uroczystości!

Nauczyciel ZS nr 1 w Limanowej Leszek Mordarski otrzymał tytuł honorowego Profesora Oświaty. Wyróżnienie odebrał podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej z rąk Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Tytuł honorowego Profesora Oświaty przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Ten honorowy tytuł Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty.

Profesor Leszek Mordarski jest nauczycielem Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej. Za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał szereg orderów i odznaczeń państwowych, między innymi: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi oraz nagrody organu prowadzącego i dyrektora szkoły. W sierpniu br. otrzymał także Medal “Polonia Minor” przyznany przez Urząd Województwa Małopolskiego za 30-lecie pracy zawodowej za zasługi dla rozwoju kultury w mieście, powiecie i województwie. Odznaczenie odebrał z rąk radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszuli Nowogórskiej oraz Grzegorza Biedronia.

Jako nauczyciel zajęć edukacyjnych wiedzy o kulturze oraz kierownik i opiekun szkolnego zespołu instrumentalno – wokalnego Consonans, dzieli się swoją wiedzą, odkrywa nowe talenty i pomaga uczniom zdobywać wysokie miejsca w ogólnopolskich, międzywojewódzkich, wojewódzkich i powiatowych konkursach, czy festiwalach. Dodatkowo pod jego czujnym okiem powstają nowe, autorskie aranżacje muzyczne znanych piosenek oraz tekstów poetyckich. Pan profesor jest także twórcą muzyki do nowego Hymnu Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, przygotowuje oprawę muzyczną do wszystkich akademii i uroczystości szkolnych oraz ważniejszych uroczystości powiatowych np. Lato muzyczne, Lato w parku, otwarcie sezonu turystycznego w powiecie limanowskim.

Leszek Mordarski jest również autorem programu nauczania do zajęć edukacyjnych Wiedza o kulturze, współautorem książki "Muzyka Ziemi Limanowskiej" oraz opracowania "Lachy Limanowskie – ich muzyka, instrumenty i obyczaje", a także artykułów w lokalnej prasie oraz na stronach internetowych.

inf. Powiat Limanowski, foto: MEN

Limanowa - najnowsze informacje