sobota, 20 sierpnia 2022 10:00

Leżała na poboczu drogi. Była zdezorientowana i zagubiona

Autor Katarzyna Jamróz
Leżała na poboczu drogi. Była zdezorientowana i zagubiona

Podczas służby patrolowej olkuscy kryminalni udzielali pomocy starszej kobiecie, która leżała na poboczu drogi. Nie potrafiła wyjaśnić, gdzie mieszka i jak się nazywa. Seniorka była wyraźnie zdezorientowana, a panująca na zewnątrz wysoka temperatura dodatkowo osłabiała jej organizm.

W piątek (5 sierpnia) w trakcie służby, funkcjonariusze zauważyli na ulicy Żuradzkiej w Olkuszu leżącą na mokrym poboczu drogi starszą kobietę, która nie miała na sobie butów.

– Seniorka była zdezorientowana i zagubiona. Nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka ani wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu. Starsza pani nie miała przy sobie żadnego dokumentu tożsamości czy jakichkolwiek rzeczy, które umożliwiałyby jej identyfikację

– informuje olkuska policja.  

Policjanci od razu zaopiekowali się seniorką i przenieśli ją w suche i bezpieczne miejsce. Z uwagi na panującą na zewnątrz wysoką temperaturę i ogólny stan kobiety, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Przebadana przez lekarza seniorka nie wymagała dalszej hospitalizacji. Dopiero po pewnym czasie kobieta przypominała sobie jak ma na nazwisko.

Mając przypuszczalne dane seniorki, policjanci wytypowali adresy, pod którymi mogła mieszkać kobieta. Kiedy przyjechali na miejsce nie zastali żadnego domownika. W rozmowie z sąsiadami ustalili, że seniorka mieszka pod wskazanym adresem i ma problemy z pamięcią. Kiedy po raz kolejny na miejsce przyjechali policjanci, pod wskazanym adresem zastali już szwagierkę 80-latki. Kryminalni przekazali seniorkę pod jej opiekę i pouczyli o zachowaniu większej czujności i ostrożności podczas nadzoru nad starszą panią.

Dzięki właściwej reakcji i okazanej pomocy przez olkuskich kryminalnych, historia miała swój szczęśliwy finał.

Inf. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje