piątek, 4 października 2019 17:44

Libiąż: Kapsuła Czasu – co dzieci zakopały w ziemi?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Libiąż: Kapsuła Czasu – co dzieci zakopały w ziemi?

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu postanowili uczcić 50-lecie szkoły, która – jak się okazuje – ma tyle samo lat, co miasto Libiąż.

W roku 2019, gdy Libiąż obchodzi jubileusz 50-lecia uzyskania praw miejskich, również libiąska „trójka” świętuje 50 lat istnienia.

Z tej okazji w podstawówce odbyła się uroczystość, podczas której zasadzono wiąz – Drzewo Pokoleń, które ma być symbolem powiązania przeszłości z przyszłością. Uczniowie zakopali także Kapsułę Czasu, wkładając do specjalnego pojemnika listy do przyszłych pokoleń, zdjęcia i aktualne wydania gazet.

– W swoich listach do przyszłości uczniowie pisali o szkole, o swoich zainteresowaniach, o tym, jak spędzają czas wolny, a nawet o swoich marzeniach związanych z przyszłością. Cieszymy się, że wszyscy autorzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o szkole i o czasach, w których żyją. Swój list przeczytała Zuzia Jaroszewicz, kończąc go życzeniami, aby przyszłe pokolenia były tak szczęśliwe jak my – poinformowała Bożena Poznańska, nauczycielka języka polskiego w SP3 w Libiążu.

Chrzanów - najnowsze informacje