wtorek, 4 sierpnia 2020 13:36

Libiąż: Najpierw chciał ukraść alkohol, a potem groził śmiercią dwóm kobietom

Autor Wiktoria Mitura
Libiąż: Najpierw chciał ukraść alkohol, a potem groził śmiercią dwóm kobietom

34 – letni mężczyzna 2 sierpnia dokonał kradzieży w sklepie, po czym groził śmiercią ekspedientce i swojej byłej partnerce. Sprawca został zatrzymany przez libiąskich policjantów.

W niedzielę 2 sierpnia o  godz. 22:20 komisariat Policji w Libiążu został poinformowany o przestępstwie. Ekspedientkę sklepu powiadomiła o kliencie, który chciał zabrać alkohol nie płacąc za niego. Gdy kobieta zwróciła mu uwagę, aby odłożył piwo na półkę, mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń palną  i straszył jej użyciem. W konsekwencji wyszedł ze sklepu nie zabierając alkoholu i oddalił się w nieznanym kierunku.

Przestraszona ekspedientka o całym zdarzeniu poinformowała Policję, dodając, że kilka minut przed jej sterroryzowaniem klient poprosił ją o telefon w celu wykonania połączenia do swojej byłej partnerki. Kobieta nie podejrzewając zamiarów mężczyzny podał mu swój telefon po czym  była świadkiem jak mężczyzna groził kobiecie przez telefon pozbawieniem życia.

W tym samym czasie do komisariatu dodzwoniła się inna kobieta – była partnerka owego mężczyzny, zgłaszając o groźbach karalnych w stosunku do jej osoby.

Policjanci w bardzo krótkim czasie ustalili i zatrzymali sprawcę gróźb – 34 letniego mieszkańca Libiąża, znanego organom ścigania. W trakcie zatrzymania 34 – latek kilkukrotnie znieważył interweniujących wobec niego policjantów.

Podczas dalszych czynności wykonywanych przez libiąskich kryminalnych ustalono miejsce schowania przedmiotu przypominającego broń. Okazało się, że jest to broń gazowa – która wraz z nabojami hukowymi i gazowymi znalezionymi w miejscu zamieszkania zatrzymanego zostały przekazane do ekspertyzy.

34 – latek po spędzonej nocy w chrzanowskich pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, 3 sierpnia br. w Prokuraturze Rejonowej  w Chrzanowie usłyszał pięć zarzutów  min. za groźby karalne oraz znieważenie funkcjonariuszy za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Info: Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje