niedziela, 12 lipca 2020 10:14

Limanowa. Dlaczego druhowie z OSP Wysokie mają powód do radości?

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Dlaczego druhowie z OSP Wysokie mają powód do radości?

Jednostka OSP w Wysokiem otrzymała promesę w wysokości 560 tys. złotych na zakup wozu strażackiego. W  uroczystym wręczeniu promes jednostkom OSP z Małopolski, w piątek 26 czerwca uczestniczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika oraz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Filipka promesę odebrali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Tadeuszem Witeckim. Środki na zakup wozu będą pochodzić z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej PSP oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Nowe wozy bojowe to wyraz wsparcia i uznania dla wszystkich strażaków ochotników, których służba i poświęcenie są nieocenione. Możemy przekonać się o tym codziennie, choćby w ostatnich dniach ochotnicy byli szczególnie zaangażowani w działania związane z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu - podkreśliły podczas uroczystego wręczenia promes władze województwa.

Zakup nowoczesnego samochodu bojowego który zasili jednostkę OSP z Wysokiego dofinansuje także Gmina Limanowa, przeznaczając z własnego budżetu na ten cel kwotę 150 tys. zł.

Łącznie na potrzeby małopolskich druhów zakupione zostaną 52 wozy strażackie o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych, a w skali kraju nowe wozy trafią łącznie do ponad 500 jednostek OSP.

Inf. i foto: UG Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje