niedziela, 4 października 2020 14:15

Limanowa. Koronawirus w szpitalu powiatowym. Zakażeni dwaj lekarze

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Koronawirus w szpitalu powiatowym. Zakażeni dwaj lekarze

Dwóch lekarzy Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego jest zakażonych koronawirusem. To pracownicy oddziału pulmonologicznego, który ma zostać przekształcony dla chorych na COVID.

Informację o wykryciu zakażenia u dwóch lekarzy podał portal limanowa.in. Potwierdził ją w rozmowie z dziennikarzami starosta Mieczysław Uryga.

Zakażeni lekarze pracują na oddziale pulmonologii, który od najbliższego poniedziałku ma zostać przekształcony na oddział dla chorych na COVID-19. Zdaniem starosty nie wpłynie to na funkcjonowanie szpitala i nie opóźni uruchomienia nowego oddziału.

W placówce ma powstać 25 łóżek dla pacjentów z rozpoznanym Covid-19 oraz 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, wymagających izolacji i oczekujących na wynik testów w kierunku SARS-CoV-2.

Jak podaje PAP, od początku trwania epidemii do 20 września w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1 389 lekarzy, 3 276 pielęgniarek, 268 położnych, 103 diagnostów, 113 dentystów, 83 farmaceutów i 312 ratowników medycznych.

koronawirus najnowsze informacje

Limanowa - najnowsze informacje