wtorek, 17 września 2019 12:05

Limanowa ogłosiła przetarg na elektryczne autobusy. Jakie będą?

Autor Marzena Gitler
Limanowa ogłosiła przetarg na elektryczne autobusy. Jakie będą?

Miasto Limanowa realizuje projekt unijny pn.: ”Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2010. Pierwszym etapem było wybudowanie węzła przesiadkowego, kolejnym jest zakup 5 ekologicznych autobusów. Zwieńczeniem projektu będzie wybudowanie dworca autobusowego i wyposażenie wiat przystankowych w elektroniczny system powiadamiania pasażerów.

Limanowa ogłosiła przetarg na zakup elektrobusów – 5 ekologicznych autobusów, które winny być wyposażone m.in. w komputer pokładowy, tablice LED do wiat inteligentnych, tablice informacji pasażerskiej wewnętrznej oraz zliczarki pasażerów, system karty miejskiej i kasowniki elektroniczne z funkcją kasowania biletów papierowych metodą skanowania.

Autobusy maja pomieścić 30 pasażerów i mieć conajmniej 24 miejsca siedzące.

14 października br. wyznaczono termin składania ofert. O wyborze zadecydują trzy kryteria: cena, parametry techniczne i gwarancja jakości.

Termin realizacji zamówienia przewidziano na koniec marca 2021 r., bo autobusy muszą zostać zbudowane i wyposażone zgodnie z wytycznymi specyfikacji istotnych warunków zamówienia publicznego.

Przypominamy, że miasto przygotowywało się do autobusowego przetargu, przeprowadzając wcześniejsze testy. W 2017 r. uruchomiło testową, bezpłatną linię, którą obsługiwał midibus Karsan Atak. Komunikacyjny test został zorganizowany w ramach badania potencjału lokalnego rynku. Linia funkcjonowała przez dwa tygodnie. Teraz powróci na stałe - i to już z nowym, ekologicznym taborem.

inf. i foto: UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje