piątek, 1 listopada 2019 17:30

Limanowa: Recytowali Wojtyłę

Autor Marzena Gitler
Limanowa: Recytowali Wojtyłę

23 października w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”, zorganizowany pod patronatem starosty limanowskiego Mieczysława Urygi.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Stanisław Wąsik. W konkursowych wystąpieniach zaprezentowało się 33 uczniów z 20 szkół podstawowych powiatu limanowskiego, którzy recytowali fragmentów poezji oraz prozy Jana Pawła II.

Ich deklamacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Michalina Słowiak (emerytowany nauczyciel IV LO w Limanowej), Paulina Ablewicz (dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej) oraz Anna Rapińska (polonistka w ZSTiO).

Miejsce I w tegorocznym konkursie zajęli ex equo: Michał Zastrzeżyński ze Szkoły Podstawowej w Mordarce i Julia Wąsik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Limanowej.

Miejsce II otrzymali: Karolina Gromala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamienicy i Mateusz Radzięta ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej. Miejsce III zajęli: Kornelia Florek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słopnicach i Łukasz Jasica ze Szkoły Podstawowej w Mordarce.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Szumańska ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu, Kacper Pałka oraz Kacper Sabura ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej, Kamil Michalik ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej, Joanna Zabrzeńska ze Szkoły Podstawowej w Sechnej oraz Joanna Bargieł ze Szkoły Podstawowej w Kaninie.

Nagrody i dyplomy otrzymali w obecności Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej Artura Krzaka.

Ufundowali je: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Tymbark MWS Sp. z o.o. Sp.k., Auto Service Krzysztof Wyrwa raz osoby prywatne.

inf. i foto ZSiO opr. mg

Limanowa - najnowsze informacje