niedziela, 10 maja 2020 06:20

Limanowa. Rusza konkurs na „Przewodnik miejsc niezwykłych”

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Rusza konkurs na „Przewodnik miejsc niezwykłych”

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej ogłosiło konkurs na wyjątkowy przewodnik, który będzie zawierał opisy miejsc niezwykłych. Co ciekawe - nie powstanie bez udziału mieszkańców - pasjonatów historii, turystyki i Limanowszczyzny.

Wiedzą Państwo, jak to zawsze jest, odwiedzenie czegoś, zobaczenie wyjątkowych i cennych zabytków lub miejsc, odkładamy na później. Bo dużo pracy, bo rodzina, bo dzieci, bo nie ma pośpiechu...szczególnie gdy chodzi o miejsca i rzeczy najbliższe. Teraz musimy dla dobra nas wszystkich pozostawać w domach. Wykorzystajmy ten czas i zróbmy wspólnie plany na przyszłość. Co Państwo chcieliby zobaczyć i zwiedzić gdy epidemia się zakończy?" - pytają organizatorzy.

O jakie miejsca chodzi? „Musimy w tym miejscu zastrzec, że nie szukamy miejsc oczywistych czy ogólnikowych lokalizacji, a miejsc i rzeczy prawdziwie NIEZWYKŁYCH z terenu całego powiatu (czyli nie tylko zabytkowy kościół czy pomnik, ale np. zapomniana kapliczka w lesie, obraz prezentujący nietypowy motyw, pięknie rzeźbiona ławka kolatorska, dawno opuszczone grodzisko porośnięte rododendronami czy ruiny obiektu przemysłowego). Mamy szanowni Państwo takie muzealnicze marzenie, by później w czasie realizacji tej listy nasz profil na facebook’u stał się miejscem dzielenia się wrażeniami z tych wypraw.”

Jak wziąć udział w konkursie? Trzeba odwiedzić profilu muzeum na Facebooku:

„PRZEWODNIK MIEJSC NIEZWYKŁYCH" – konkurs Wiedzą Państwo, jak to zawsze jest, odwiedzenie czegoś, zobaczenie...

Gepostet von Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej am Freitag, 3. April 2020

i w komentarzach napisać, jakie niezwykłe miejsca i zabytki powinny znaleźć się na takiej liście życzeń.

”Wbrew temu co mówi się o muzealnikach, lubimy prace w plenerze, więc może my też spakujemy wtedy do plecaków aparat, notatnik historyka oraz historyka sztuki i odkryjemy na nowo tajemnice skarbów ziemi limanowskiej, które znajdą się na naszej wspólnej liście.” - zapowiadają.

Limanowa - najnowsze informacje