środa, 15 maja 2024 10:28

Lucjan Rówiński pierwszym zastępcą nowego burmistrza Wieliczki

Autor Marzena Gitler
Lucjan Rówiński pierwszym zastępcą nowego burmistrza Wieliczki

Rafał Ślęczka mianował swojego pierwszego zastępcę. Lucjan Rówiński będzie Zastępcą Burmistrza Wieliczki ds. Społecznych.

Wybory samorządowe to duże zmiany w Urzędzie Miasta Wieliczka. Ze stanowiskiem burmistrza pożegnał się Artur Kozioł, który teraz, decyzją radnych, będzie teraz kierował pracami wielickiej Rady Miejskiej. Z kolei jego zastępczyni ds. Społecznych, Agnieszka Szczepaniak, zdobyła mandat Rady Powiatu i znalazła się w prezydium tego organu obok Anny Polańskiej (przewodniczącej) i Piotra Nowaka (drugi zastępca).

Wczoraj, 15 maja, nowy burmistrz Wieliczki mianował swojego pierwszego zastępcę. Został nim Lucjan Rówiński, który będzie odpowiadał za sprawy społeczne.

"Człowiek z wieloletnim doświadczeniem, znającym od podszewki tematy edukacji przedszkolnej i szkolnej. Do wczoraj dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliczce. W przeszłości dyrektor Szkoły Podstawowej w Grajowie. Dyplomowany menadżer sportu, instruktor i wychowawca. Jego doświadczenie i wiedza z pewnością przyczynią się do rozwoju naszego Miasta i Gminy Wieliczka" - poinformował Rafał Ślęczka na Facebooku obok zdjęcia z wręczenie nominacji byłemu dyrektorowi wielickiej "jedynki".

🔴🆕 Lucjan Rówiński Zastępcą Burmistrza Wieliczki ds. Społecznych❗️ 👉 W dniu 1️⃣5️⃣ mają 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ r., przez Rafał...

Opublikowany przez Wieliczka - Mieszkańcy Środa, 15 maja 2024

45-letni Lucjan Rówiński w ostatnich wyborach samorządowych kandydował do Rady Powiatu Wielickiego z Wieliczki, z Komitetu Prawo i Sprawiedliwość. Mandatu nie zdobył. Zagłosowało na niego 236 wyborców (niespełna 3 proc. głosów oddanych w jego okręgu).

Warto dodać, że pasją nowego wiceburmistrza jest sport. W 2009 roku brał udział w mistrzostwach powiatu wielickiego w tenisie stołowym, a w 2012 roku startował w biegu narciarskim na 10 kilometrów w II edycji Beskid SKI Maraton.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka