niedziela, 28 kwietnia 2024 10:26

Ma być odpowiedzią na potrzeby najmłodszych mieszkańców. W wielickich Bogucicach trwa budowa pumptracku

Autor Patryk Trzaska
Ma być odpowiedzią na potrzeby najmłodszych mieszkańców. W wielickich Bogucicach trwa budowa pumptracku

Asfaltowa pętla o falującym kształcie, muldach i hopkach służyć będzie za tor jazdy dla użytkowników rowerów, rolek czy hulajnóg. W wielickich Bogucicach  trwa budowa pumptracku.

Obiekt jest odpowiedzią na potrzeby nie tylko najmłodszych mieszkańców, którzy sami wystąpili z pomysłem jego realizacji. Kilkakrotnie projekt pumptracku zgłaszany był do Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego otrzymywał bardzo duże, choć nie wystarczające do realizacji poparcie.

Determinacja wielickiej młodzieży została jednak zauważona przez radnych oraz Burmistrza Wieliczki, w efekcie czego wpisano go do budżetu gminy.

„Bardzo się cieszę, że nasza młodzież i dzieci w końcu doczekają się miejsca, gdzie będą mogły aktywnie spędzać czas. Ich determinacja jest dowodem na to, że młodzi potrafią. Ten tor będzie nie tylko „nagrodą” za zaangażowanie, ale też zachętą do aktywności, nie tylko sportowej, ale też na forum samorządu” – skomentował rozpoczęcie prac były Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka - Artur Kozioł.

Pumptrack będzie obiektem z prawdziwego zdarzenia, nie modułowym, ale asfaltowym. Jego łączna powierzchnia wynosić będzie ok 800 mkw. Koszt inwestycji prowadzonej przez Miasto i Gminę Wieliczka to 448 tys. zł.

inf/fot: UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka