niedziela, 21 listopada 2021 13:56

Makabryczny wypadek w Trzycierzu. Ranna cała rodzina, za kierownicą … pijany mężczyzna

Autor Aleksandra Tokarz
Makabryczny wypadek w Trzycierzu. Ranna cała rodzina, za kierownicą … pijany mężczyzna

Czteroosobowa rodzina trafiła do szpitala po makabrycznym wypadku, do którego doszło w miejscowości Trzycierz w gminie Korzenna. Bus staranował tam samochód osobowy, którym podróżowali rodzice wraz z dwójką dzieci. Za kierownicą busa siedział pijany mężczyzna. Miał 3,5 promila alkoholu.

To zdarzenie mogło zakończyć się prawdziwą tragedią. W sobotę, 20 listopada, kilkanaście minut po godzinie 15 oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej prowadzącej z Nowego Sącza, przez Korzenną, do Wilczysk w miejscowości Trzycierz.

Jak przekazał zgłaszający miało tam dojść do zderzenia samochodu osobowego z busem, który nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, taranując osobówkę. Siła uderzenia była tak mocna, że urwała przednie koła w obu pojazdach – wynikało ze zgłoszenia. Dodatkowo samochodem osobowym miało podróżować czworo ludzi, w w tym dzieci.

Na miejsce natychmiast wyruszyły straże pożarne z miejscowych jednostek oraz JRG nr 1 z Nowego Sącza, pogotowie ratunkowe i policja. W wyniku wypadku do szpitala trafiła cała czteroosobowa rodzina – dwoje dorosłych i dwójka dzieci.

Policjanci przebadali kierowcę busa na obecność alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany – w organizmie miał 3,5 promila alkoholu.

fot. OSP Korzenna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje