czwartek, 5 sierpnia 2021 05:32

Małopolska: Uwaga, będzie lało. Jest ostrzeżenie IMGW. Dla których powiatów?

Autor Tomasz Stępień
Małopolska: Uwaga, będzie lało. Jest ostrzeżenie IMGW. Dla których powiatów?

Porywy wiatru, burze i silny deszcz, miejscami od 80 mm do 100 mm - takiej pogody możemy spodziewać się dziś w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia, a dla niektórych powiatów, nawet trzeciego.

Najtrudniej ma być w powiatach: brzeskim, tarnowskim, dąbrowskim, nowosądeckim i gorlickim. Tam dziś od godziny 15-tej do jutra do 10-tej. Obowiązuje ostrzeżenie 3-go stopnia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk IMGW ocenia na 80%. A prognozowane zjawiska opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad.

W pozostałej części województwa nieco spokojniej - obowiązuje ostrzeżenie 2-go stopnia. Oznacza to zagrożenie opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Możliwy grad.

Jak zapowiada IMGW, ostrzeżenie może być aktualizowane.

Małopolska - najnowsze informacje