niedziela, 20 grudnia 2020 17:25

Małopolska. W 182 gminach będą działały punkty szczepień

Autor Wiktoria Mitura
Małopolska. W 182 gminach będą działały punkty szczepień

Ponad 90% mieszkańców Małopolski ma zapewniony dostęp do szczepień w miejscu swojego zamieszkania. Tak wynika z informacji Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

11 grudnia zakończył się nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Po sprawdzeniu wszystkich wniosków w Małopolsce, wynika że punkty szczepień będą funkcjonowały w 90 procentach gmin (182 gminy). Potwierdza to dyrektor MOW NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Placówki, które otrzymały pozytywną ocenę wniosku, otrzymają jeszcze w tym miesiącu elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu.

–  Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień – mówi Fryźlewicz-Chrapisińska dla portalu lovekrakow.pl –  Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dyrektor MOW NFZ ogłosiła jeszcze dodatkowy nabór dotyczący szczepień w Małopolsce. Nabór ten ma być prowadzony, w konkretnych gminach. Czyli w takich, w których nie ma jeszcze punktu szczepień. W regionie jest to 26 gmin.

Ministerstwo wydłuża termin zgłoszeń na szczepienia Covid. Nie ma chętnych?
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przed szeroką akcją szczepienia Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydłużyło termin przyjmowania zgłoszeń na te szczepienia. Dlaczego? Zapisy miały skończyć się jutro, ale czasu …

Zgłaszać będzie się można do 22 grudnia do północy.

–  Zależy nam, aby każdy dorosły mieszkaniec Małopolski, niezależnie czy mieszka w gminie miejskiej czy wiejskiej miał możliwość wykonania szczepienia jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – podkreśla Dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

Info: lovekrakow.pl

Małopolska - najnowsze informacje