piątek, 5 czerwca 2020 15:20

Małżeński rozbój w biały dzień

Autor Emilia Gara
Małżeński rozbój w biały dzień

2 czerwca policjanci zatrzymali dwie osoby, które sterroryzowały ekspedientkę w jednym ze sklepów na ulicy Oświęcimskiej w Chrzanowie. Zatrzymani przez policjantów sprawcy są małżeństwem.

Około godz. 10 chrzanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów na ulicy Oświęcimskiej młoda para napadła na ekspedientkę.

Jak ustalili funkcjonariusze, do agresji doszło chwilę po tym, jak para przekroczyła próg sklepu. Wówczas do sprzedawczyni podeszła młoda kobieta i chwyciła ją za szyję. Przyduszając, usiłowała zerwać z jej szyi złoty łańcuszek. W tym samym momencie partner agresywnej kobiety przedostał się za sklepową ladę i zabrał z półki wódkę.

Rozbojarze zostali zatrzymani przez chrzanowskich policjantów zaledwie kilka minut po opuszczeniu sklepu. Jak się okazało, byli małżeństwem. Para ta (34-letnia kobieta i 42-letni  mężczyzna) doskonale znana była lokalnym stróżom prawa.

Zatrzymani noc spędzili w celach chrzanowskiej komendy, skąd następnego dnia zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzut usiłowania dokonania rozboju, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

2 czerwca zostali doprowadzeni do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Inf.: KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje