niedziela, 31 października 2021 10:45

Maseczki na cmentarzach? Minister zdrowia komentuje

Autor Aleksandra Tokarz
Maseczki na cmentarzach? Minister zdrowia komentuje

- To jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski, apelując, by zakładać maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, mimo, że nie ma takiego obowiązku.

Jak wynika z obowiązujących obecnie przepisów, na otwartej przestrzeni, w tym między innymi na cmentarzach, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Maseczki trzeba nosić w przestrzeniach zamkniętych, na przykład w kościołach.

Kilka dni temu, w związku z dniem Wszystkich Świętych, minister zdrowia apelował, by w dużych skupiskach, w czasie odwiedzania grobów bliskich, zakładać maseczki. - Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe – wskazał w rozmowie z PAP, cytowany przez RMF FM.

Jak zaznaczył, „nie ma nakazu noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta na dworze, ale jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych”.

- Nie pozwólmy, by epidemia przyspieszyła jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu - zaznaczył.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje