poniedziałek, 23 listopada 2020 10:04

Męcina: Zebrano niemal 130 tys. złotych na respirator dla szpitala. To „pomnik” ku pamięci ks. Pisia

Autor Aleksandra Tokarz
Męcina: Zebrano niemal 130 tys. złotych na respirator dla szpitala. To „pomnik” ku pamięci ks. Pisia

Parafia z Męciny przekaże ponad 127 tysięcy złotych na respirator dla limanowskiego szpitala. Sprzęt ma być godnym pomnikiem, ku pamięci księdza Antoniego Pisia, który 16 października zmarł z powodu zakażenia koronawirusem.

127 tys. 310 złotych udało się zebrać Parafii św. Antoniego Opata w Męcinie. Zbiórka prowadzona była w trzech formach – poprzez serwis zrzutka.pl, wpłaty na konto parafii oraz datki w kościele w Męcinie.

-Jesteśmy głęboko przekonani, że zakup respiratora wraz z kardiomonitorem będzie godnym "pomnikiem", ku pamięci księdza Antoniego Pisia i przyczyni się do podniesienia standardu opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, z korzyścią dla całej lokalnej społeczności – poinformowała parafia.

Celem parafian z Męciny było zebranie 150 tys. złotych na zakup respiratora z kardiomonitorem. Brakującą kwotę, według deklaracji dyrekcji, dopłaci z własnego budżetu Szpital Powiatowy w Limanowej.

Ksiądz Antoni Piś funkcję proboszcza parafii pod wezwaniem św. Antoniego Opata w Męcinie sprawował od 19 sierpnia 2007 roku. Początkiem października u duchownego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ostatnie dwa tygodnie swojego życia spędził na oddziale zakaźnym krakowskiego szpitala, wspomagany przez respirator. Zmarł 16 października.

fot. Facebook/Parafia Męcina

Limanowa - najnowsze informacje