wtorek, 23 lipca 2019 05:41

Mędrzechów: Zagadkowa śmierć podczas próby zatrzymania przez policję. Nie żyje 32-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju

Autor Marzena Gitler
Mędrzechów: Zagadkowa śmierć podczas próby zatrzymania przez policję. Nie żyje 32-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju

Podczas próby zatrzymania przez policję zmarł poszukiwany listem gończym 32-letni mieszkaniec Rabki-Zdroju. Do zdarzenia doszło w Mędrzechowie (pow. dąbrowski). Okoliczności i zachowanie mężczyzny opisane przez policję, wydają się bardzo dziwne.

W niedzielę wieczorem mężczyzna, który przebywał w Mędrzechowie zaczął uciekać na widok partolu policji. Funkcjonariusze ruszyli za nim. - Policjanci pieszo udali się za mężczyzną, który schował się w zaroślach. Gdy jeden z funkcjonariuszy dobiegł do miejsca, w którym się ukrywał, ten zaatakował policjanta i uderzył go. Podjął kolejną próbę ucieczki. Podczas wykonywania czynności przez policjantów mężczyzna był bardzo agresywny. W pewnym momencie zasłabł - relacjonuje rzecznik policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Ewelina Fiszbain w Radiu Kraków.

Policjanci od razu podjęłi próbę reanimacji mężczyzny. Dalszą reanimację prowadzili ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani po ataku na policjanta, ale mężczyzny nie udało się jednak uratować.

Okazało się, że zmarły mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Rabki Zdrój, który był poszukiwany listem gończym, bo nie zgłosił się do więzienia w Nowym Sączu po przepustce. Nie wiadomo co robił w Mędrzychowie.  Mieszkaniec Rabki Zdroju został skazany na karę łączną 5 lat więzienia za przestępstwa narakotykowe oraz przeciwko mieniu.

Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

mg

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje