poniedziałek, 1 sierpnia 2022 10:56

Mężczyzna spadł z wiaduktu. Dramatyczny wypadek na budowie nowej Zakopianki

Autor Katarzyna Jamróz
Mężczyzna spadł z wiaduktu. Dramatyczny wypadek na budowie nowej Zakopianki

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek (1 sierpnia) na budowanym wiadukcie nowej Zakopianki w miejscowości Lasek (gmina Nowy Targ). 47-letni mężczyzna spadł z wysokości około 7 metrów.

Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR. Pracownik budowy w ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Nowym Targu. Na miejscu wypadku pojawiła się policja oraz inspekcja pracy. Wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

Mimo, że mamy sezon wakacyjny, prace na nowej Zakopiance prowadzone są w pełnym asortymencie. Roboty mostowe w Rdzawce  trwają na pięciu wiaduktach: zbrojenie płyt przejściowych, zbrojenie i  betonowanie słupów podpór i zasypka przyczółków. W Klikuszowej też  wykonywane są zasypki przyczółków, podobnie jest  w miejscowości Lasek. Tu jednak są też zbrojone i betonowane ustroje  nośne, mury oporowe. Na wiaduktach węzła Nowy Targ Południe prowadzone jest zbrojenie kap chodnikowych i układanie krawężników. Zaawansowanie  wszystkich robót mostowych na tej inwestycji w pierwszej dekadzie lipca wynosiło 63%, ale fundamenty obiektów wykonano w 98%, podpory i konstrukcje oporowe w 93%, a ustroje nośne w 66%.

Fot. Ilustracyjne/GDDKiA

Podhale

Podhale - najnowsze informacje