wtorek, 16 marca 2021 13:02

Michał Drewnicki: Nie powtórzymy scenariusza, który znamy z Włoch

Autor Marzena Gitler
Michał Drewnicki: Nie powtórzymy scenariusza, który znamy z Włoch

- W Polsce ten scenariusz się nie powtórzy, bo powstały szpitale tymczasowe - mówił na wczorajszej konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki. Radny mówił też o zaangażowaniu miasta w walkę z pandemią.

- W Małopolsce mamy obecnie ok. 1500 łóżek zajętych przez pacjentów z koronawirusem - przypomniał wiceprzewodniczący RMK i rzecznik prasowy klubu PiS. - Łóżek przygotowanych jest w tej chwili ok. 2000. Dlatego szpitale tymczasowe są tak potrzebne - podkreślił Drewnicki w rozmowie z Głos 24. - Gdy liczba pacjentów wzrośnie, będą gotowe przyjmować pacjentów, aby nie powtórzyła się sytuacja z Włoch.

Radny mówił też o tym, jak Kraków wspiera województwo w walce z epidemią i co jeszcze można zrobić, aby w komunikacji miejskiej było bezpieczniej.

Konferencja, w której wzięli udział oprócz Michała Drewnickiego, wicemarszałek senatu Marek Pęk i wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka była odpowiedzią na podobną konferencję, którą na początku marca zorganizowali w Krakowie posłowie PO. Krytykowali na niej działania związane z utworzeniem szpitali tymczasowych, zwłaszcza tworzenie ich bez zaplecza w postaci personelu i wysokie, nieuzasadnione ekonomicznie koszty. Piszemy o tym tu:

Szpital w Expo nadal nie ruszy? Joński: “Problemem jest brak personelu”
- Apelujemy do Ministra Zdrowia aby wydał dyspozycje o uruchomieniu szpitali tymczasowych - mówił w Krakowie poseł Dariusz Joński. Posłowie Koalicji Obywatelskiej podsumowali funkcjonowanie szpitali tymczasowych w Małopolsce i zapowiedzieli kontrole poselskie w całej Polsce.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zarzucili posłom przede wszystkim manipulowanie danymi finansowymi, które zostały zawyżone. Piszemy o tym tu:

Marek Pęk w Krakowie: “Chciałbym zaapelować do polityków Platformy Obywatelskiej, żeby przestali manipulować liczbami”
Wiadomości Kraków. Wicemarszałek Marek Pęk i samorządowcy PiS odnieśli się do informacji przekazywanych mediom przez posłów PO na temat szpitali tymczasowych.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje