piątek, 24 maja 2019 16:54

Michał Łos z Dąbrowy Tarnowskiej został księdzem na szpitalnym łóżku

Autor Marzena Gitler
Michał Łos z Dąbrowy Tarnowskiej został księdzem na szpitalnym łóżku

Pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej kleryk Michał Łos złożył śluby wieczyste i przyjął sakrament kapłaństwa na oddziale onkologicznym w warszawskim szpitalu. Młody orionista spełnił swoje marzenia pomimo zagrażającej życiu choroby. Orioniści proszą o modlitwę w jego intencji.

23 maja Michał Łos złożył śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zakonnym Małe Dzieło Boskiej Opatrzności, założonym przez ś. ks. Alojzego Orione. Na uroczystości obecni byli ks. Wicegenerał Oreste Ferrari FDP, ks. Radca Generalny Fernando Fornerod FDP, ks. Prowincjał Krzysztof Miś FDP, ks. Rektor WSD Tomasz Wiśniewski FDP, ks. Sekretarz Prowincjalny Michał Szczypek FDP, ks. Antoni Wita i ks. Kazimierz Baranowski oraz rodzina kleryka Michała. Ceremonia, która odbyła się na oddziale onkologicznym, przebiegła w atmosferze bardzo głębokiej duchowości - informują na swojej stronie Orioniści. Michał Łoś złożył na ręce ks. Wicegenerała ślub czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi oraz przysięgę ubóstwa.

Dzień później, 24 maja z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego J.E. Ks. Bpa Marka Solarczyka przyjął w wyjątkowych okolicznościach święcenia diakonatu i kapłańskie. Na przyśpieszenie święceń, do których przygotowywał się w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie (gdzie uczą się orioniści) wyraził zgodę Ojciec Święty Franciszek, odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia.

O sakramencie kapłaństwa udzielonym w tak wyjatkowych okolicznościach Orioniąci poinformowali na Facebooku.

Zamieścili też film z uroczystości.

Michał Łos pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej. Zachorował kilka miesięcy temu. Jego stan jest bardzo poważny,dlatego zdecydowano o przyspieszeniu ślubów zakonnych i święceń. Orioniści apelują o modlitwe w jego intencji.

O modlitwę w intencji ks. Michała prosi też bp. Marek Solarczyk.

Marzena Gitler, foto: Orioniści Prowincja Polska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje