wtorek, 28 marca 2023 17:11

Goście z Włoch na sesji MRM. Międzynarodowe spotkanie w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Goście z Włoch na sesji MRM. Międzynarodowe spotkanie w Wieliczce

28 marca, podczas VIII Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce gościła młodzież z Włoch z miasta Cittadelli, która w ramach międzyszkolnej wymiany realizowanej przez Szkołę Podstawową w Węgrzcach Wielkich przybyła z wizytą do Wieliczki.

Uczniowie zostali zaproszeni przez burmistrza Artura Kozioła do odwiedzenia sekretariatu i gabinetu, gdzie włodarz Wieliczki przedstawił młodzieży zakres współpracy z miastami partnerskim, najważniejsze projekty realizowane przez Miasto i Gminę, a także wrażenia z ostatniej podróży, którą odbył do Rzymu i Watykanu.

Międzynarodowe spotkanie w Wieliczce - fot. UMiG Wieliczka

W kolejnej części spotkania Przewodnicząca MRM Iga Świątek omówiła krótko działalność Młodzieżowej Rady, a przedstawiciel grupy uczniów z Cittadelli opowiedział o akcjach i inicjatywach młodych we Włoszech, w szczególności o wymianie międzynarodowej uczniów z włoskich szkół z uczniami  z innych krajów europejskich.

Młodzież zapoznała się także z założeniami  innowacyjnego projektu obywatelskiego budżetu pn. „Zielony Milion”. Projekty ekologiczne i z sektora ochrony środowiska można było zgłaszać do dnia 24 marca 2023r. W dniu 28 marca komisja dokona weryfikacji  wniosków pod względem formalnym i merytorycznym. Głosowanie nad projektami odbędzie się w dniach 4- 21 kwietnia br.

Na posiedzeniu Młodzieżowej Rady obecni byli: Lena Bogocz, Oliwia Góra, Karolina Kuczyńska, Aleksandra Michalik, Dominika Mazurek, Iga Piątek, Milena Pikula, Maciej Sarga, Emilia Synowiec, Kacper Szymski, Antoni Nowak. Ze strony przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce, a także Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich w spotkaniu udział wzięli: Agnieszka Szczepaniak - Zastępca Burmistrza ds. Społecznych, Adam Marek Panuś - Sekretarz Gminy Wieliczka, Anna Całka - Dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli, Monika Zamarlik - Mazurek - Zastępca Dyrektora Wydziału Szkół i Przedszkoli, Jadwiga Ptasznik - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich, Elżbieta Sadowska - Zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich wraz z nauczycielami - opiekunami projektu.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje