czwartek, 20 kwietnia 2023 10:05

Miej to na uwadze, jeśli planujesz wyjazd na Majówkę! Możesz stracić wszystkie pieniądze

Autor Julia Banaś
Miej to na uwadze, jeśli planujesz wyjazd na Majówkę! Możesz stracić wszystkie pieniądze

W Internecie znajdujesz atrakcyjną ofertę pobytu w hotelu lub pensjonacie, rezerwujesz termin, wpłacasz zaliczkę, po czym kontakt z ogłoszeniodawcą się urywa. Ty zostajesz bez pieniędzy i wymarzonych wczasów. Tak najczęściej wyglądają przypadki oszustwa na tzw. wirtualny pensjonat.

Planując wypoczynek w nadchodzący, długi weekend majowy, wiele rodzin decyduje się wyjechać. Co za tym idzie, koniecznością staje się wynajem miejsc noclegowych w różnych częściach kraju. Szukając idealnej oferty, możemy jednak natknąć się na oszustów, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.

Przed nami czas wyjazdów na długi majowy weekend, więc zanim zarezerwujemy swój pobyt i przelejemy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać. Na co zatem zwrócić uwagę by uniknąć rozczarowania?

Przede wszystkim starajmy się korzystać tylko z oficjalnych stron hoteli lub portali skupiających jedynie zweryfikowanych ogłoszeniodawców. Dokładnie sprawdźmy wszystkie dostępne informacje na temat wybranego przez nas noclegu. Brak podstawowych danych kontaktowych do obiektu powinien zapalić w naszych głowach czerwoną lampkę i skłonić nas do rezygnacji z pobytu w ośrodku.  Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją – porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy, czy dany adres faktycznie istnieje.

W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić np. do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać. Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu, gdyż w przypadku oszustwa prawie zawsze są one spreparowane. Zasięgnijmy opinii z innych stron internetowych.

Nie działajmy pod presją czasu, bo jak wiadomo, pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności. Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe i prośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłatę. Możliwa odmowa w wystawieniu dokumentu powinna wzbudzić nasze podejrzenia, co do uczciwości ofert.

Małopolska - najnowsze informacje