poniedziałek, 11 lutego 2019 11:43

Mielec: Nowy rozkład jazdy MKS

Autor Marzena Gitler
Mielec: Nowy rozkład jazdy MKS

Od 23 lutego obowiązywał będzie nowy układ linii komunikacji miejskiej i nowy rozkład jazdy. Inaczej będą także oznaczone linie autobusowe. Nadchodzącym zmianom poświęcona była zorganizowana pod koniec stycznia konferencja prasowa.

Taką informację przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. – Wprowadzamy zmiany, które przygotowane zostały z myślą o mieszkańcach naszego miasta. Chcemy, aby nowy układ linii autobusowych był jasny i przejrzysty. Wprowadzane zmiany mają na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, do korzystania z publicznego transportu – powiedział prezydent Jacek Wiśniewski.

Jak przyznał zastępca prezydenta Paweł Pazdan optymalizacja oferty przewozowej zostaje wprowadzona w oparciu o wykonane analizy i badania. – Do tej pory mieliśmy duże rozproszenie linii, co powodowało że wiele osób rezygnowało z korzystania z publicznej komunikacji. Przygotowana koncepcja ma ułatwić mieszkańcom dotarcie do centrum miasta, gdzie znajdują się powszechnie odwiedzane miejsca użyteczności publicznej – dodał wiceprezydent.

Schemat nowej sieci komunikacyjnej przedstawiła prezes MKS-u Ewa Garncarz. Nowością będą cztery kategorie linii, które oznaczone zostaną odmienną kolorystyką – 14 miejskich, 8 dedykowanych dojazdowi do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 2 kościelne i 5 linii podmiejskich. – Zmiana w miejskiej komunikacji to nie tylko nowe nazewnictwo linii, ale przede wszystkim odpowiednia częstotliwość kursowania autobusów. Mamy dwie pętle docelowe na ulicy Szarych Szeregów i na ulicy Ducha Świętego. Założeniem jest aby autobusy wszystkich linii w takcie nie dłuższym niż 5-10 minut przejeżdżały obok placu Armii Krajowej przed Dom Kultury, gdzie będzie możliwość przesiadki na odpowiedni dla punktu docelowego autobus – wyjaśniała Ewa Garncarz. Według jej informacji w ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób korzystających z autobusów MKS-u wzrosła o kilka punktów procentowych.

Na miesiąc przed planowanym wprowadzeniem w życie nowego układu tras poszczególnych linii i nowego rozkładu jazdy ruszyła kampania informacyjna, której celem jest przygotowanie mieszkańców do nowej rzeczywistości w której będzie funkcjonował mielecki MKS – m.in. przygotowanych zostało kilka tysięcy specjalnych map z dokładnym opisem poszczególnych linii. Na przystankach zostaną umieszczone nowe tabliczki z wyszczególnieniem poszczególnych kursów. Schemat linii komunikacyjnych, który obowiązywać będzie od 23 lutego, można znaleźć na stronie internetowej: http://www.mks-mielec.pl/index.php/nrj-fp

inf. i foto: UM Mielec

Mielec - najnowsze informacje

Rozrywka