wtorek, 30 sierpnia 2022 11:02

Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą starać się o dodatek węglowy

Autor Patryk Trzaska
Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą starać się o dodatek węglowy

Rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o dodatek węglowy zostało podpisane. Co za tym idzie Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą otrzymać jednorazowe rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł. Co trzeba zrobić, aby otrzymać dodatek?

W Gminie Myślenice za realizację projektu - przyjmowanie wniosków, rozpatrywanie oraz wypłatę środków odpowiedzialne jest Centrum Usług Społecznych z siedzibą przy ulicy Słowackiego 82. Aby otrzymać dodatek węglowy (wysokości 3 tys. zł), należy złożyć wniosek do 30 listopada. CUS będzie miał z kolei 30 dni na jego wypłatę. Dodatek będą mogli otrzymać opalający swoje domy węglem kamiennym bądź jego pochodnymi.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można pobrać ze strony www.cusmyslenice.pl lub w siedzibie Centrum Usług Społecznych w Myślenicach przy ul. Słowackiego 82 i Rynek 27 oraz Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice ul. Rynek 8/9.

Jednocześnie Miasto informuje, że w trzech lokalizacjach umiejscowione zostały urny wrzutowe, gdzie można złożyć wniosek.

inf./fot. UM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje