piątek, 2 lipca 2021 12:49

Ministerstwo zdrowia zapowiada - od września możliwa akcja szczepień w szkołach

Autor Aleksandra Tokarz
Ministerstwo zdrowia zapowiada - od września możliwa akcja szczepień w szkołach

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, iż wraz z ministrem edukacji będą przygotowywać odpowiednie rozwiązania dla dzieci i młodzieży - informuje Onet. - We wrześniu najprawdopodobniej rozpoczniemy akcję szczepienia w szkołach - zapowiedział minister zdrowia.

Jak podał Adam Niedzielski, liczba chętnych do szczepienia w Polsce zatrzymała się na poziomie 70 procent. - Dochodzimy do sytuacji, kiedy to szczepienie będzie czekać na obywatela - stwierdził. - Mamy przebadane klinicznie szczepienia i możemy stwierdzić, że szczepionki dla dzieci są bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi.

- Będziemy przygotowywać rozwiązania dla dzieci i młodzieży. We wrześniu najprawdopodobniej rozpoczniemy akcję szczepienia w szkołach, jednak zachęcam do tego, żeby szczepić się jeszcze w ciągu wakacji - powiedział cytowany przez Onet Niedzielski.

Jak dodał szef resortu zdrowia, trwają rozmowy z Kościołem, by ten włączył się do akcji promowania szczepień. - Potrzebny jest nowy impuls, a autorytet Kościoła mógłby w tym pomóc. Prowadzimy takie rozmowy, pewne przedsięwzięcia są planowane - powiedział.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Polska

Polska - najnowsze informacje