czwartek, 9 listopada 2017 13:12

Mistrzostwa Świata Super Enduro powracają do Krakowa

Autor Szczerba Grzegorz
Mistrzostwa Świata Super Enduro powracają do Krakowa

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata Super Enduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do TAURON Arena Kraków. Już 9 grudnia Mistrz Świata Colton Haaker zmierzy się ze światową czołówką w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpocznie nowy sezon motocyklowych Mistrzostw Świata. Bezwzględny dla zawodników,  a zarazem niesamowicie widowiskowy dla widzów tor, zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zweryfikuje umiejętności śmiałków, którzy staną na starcie tych ekstremalnych wyścigów. Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Zeszłoroczna edycja rozegrana została po raz pierwszy w rodzinnych stronach legendy motosportu Tadeusza Błażusiaka. Także w tym roku eksperci wyścigów przeszkodowych, a wśród nich Mistrz Świata Colton Haaker oraz jego niezwykle groźni rywale Alfredo Gomez i Jonny Walker, ponownie zawitają do stolicy Małopolski. W bramkach startowych  nie zabraknie również młodych i utalentowanych Polaków jak Oskar Kaczmarczyk (obecny Mistrz Polski Super Enduro).


Warto wspomnieć, że po raz pierwszy na świecie, specjalnie dla najbardziej zagorzałych fanów, organizator stworzył możliwość obejrzenia zarówno wydarzenia głównego składającego się z trzech wyścigów, jak i uczestnictwa w sesji treningowej, podczas której zawodnicy testują przeszkody i szukają najbardziej odpowiadających im linii jazdy.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również efektownej ceremonii otwarcia, ze sporą ilością dymu, pirotechniki i gry świateł oraz szeregu atrakcji, jak wyścig dzieci czy dance & fire show.

Bądźcie z nami 9 grudnia w TAURON Arena Kraków, aby kibicować polskim zawodnikom oraz doświadczyć mocnej dawki ekstremalnego ścigania!

Kraków

Kraków - najnowsze informacje