piątek, 19 kwietnia 2024 09:37

Miszalski na ostatniej prostej. Ogłosił nazwisko I zastępcy

Autor Marzena Gitler
Miszalski na ostatniej prostej. Ogłosił nazwisko I zastępcy

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Krakowa nie próżnuje. Zaprasza do współpracy młodzież i seniorów. Zacieśnia też współpracę z Lepszym Krakowem i prof. Stanisławem Mazurem, który jest kandydatem na pierwszego zastępcę prezydenta Aleksandra Miszalskiego.

Priorytetem - współpraca międzypokoleniowa

- Co piąty mieszkaniec Krakowa jest seniorem. Jesteśmy miastem, które szybko się starzeje. Dlatego z jednej strony musimy zrobić wszystko, aby  zapewnić naszym seniorom jak najlepsze życie. Potrzeby seniorów to nie tylko opieka zdrowotna i pomoc w codziennych sprawach. To bardzo często ludzie aktywni, którzy chcą mieć możliwość realizowania swoich pasji, zawierania nowych znajomości czy aktywności fizycznej - mówi Aleksander Miszalski. Jak podkreśla, ogromny potencjał tkwi także w krakowskiej młodzieży, która nie chce siedzieć z założonymi rękami. Młodzi chcą angażować się w lokalne działania - również we współpracę z dorosłymi i osobami starszymi. - Stąd czas na współpracę międzypokoleniową z prawdziwego zdarzenia - mówił Aleksander Miszalski.

Pomysłem kandydata wypracowanym z różnymi środowiskami jest Miejski Program Integracji Międzypokoleniowej, który powstawał ze środowiskami młodzieżowymi, osobami dorosłymi i przedstawicielami seniorów. W jego ramach będą odbywać się spotkania, warsztaty, pikniki i wyjazdy dla seniorów organizowane również przez młodzież. Wśród propozycji dla młodszych krakowian są między innymi bilet dla studentów za złotówkę dziennie oraz system płatnych staży w miejskich instytucjach. Seniorzy będą mogli korzystać z programu domowej opieki, a także akcji “Aktywny Senior” i “Bezpieczny Senior”. Aleksander Miszalski chce też uwolnić “więźniów czwartego piętra”.

Symboliczną inauguracją wspólnych działań był… Międzypokoleniowy Turniej Bowlingowy o Puchar Aleksandra Miszalskiego, który został rozegrany w środę, 17 kwietnia w Hali Centralna. Spotkanie było okazją do świetnej zabawy, a także sieciowania, poznawania się i rzecz jasna zalążkiem dalszych, wspólnych działań na rzecz Krakowa.

Mazur I wiceprezydentem Krakowa? Porozumienie Miszalskiego i Lepszego Krakowa podpisane

Aleksander Miszalski podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem Lepszy Kraków, którego lider prof. Stanisław Mazur poparł go przed I turą wyborów, co pozwolił zająć mu pierwsze miejsce. W czwartek, 18 kwietnia uroczyście podpisano umowę, zawierającą 10 kluczowych obszarów programowych. - Powołujemy koalicję 21 kwietnia i łączymy to, co obywatelskie i eksperckie, z tym co daje doświadczenie i dobra koniunktura polityczna. Zadbamy o Kraków, który słucha mieszkańców i ambitnie patrzy w przyszłość - zadeklarowali w przedwyborczy czwartek prof. Stanisław Mazur i Aleksander Miszalski.

- Jeśli w niedzielę razem wygramy wybory, to największe zwycięstwo odniesie Kraków i jego mieszkańcy. Dziś formalizujemy porozumienie nad którym pracowaliśmy od tygodni, a którego nie byłoby bez wspólnoty celu, jakim jest miasto naszych wspólnych marzeń - odważnie patrzące w przyszłość i otwarte na decydujący głos jego mieszkańców  - zapowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Aleksander Miszalski ogłosił też, że prof. Stanisław Mazur będzie jego I zastępca, jeśli w niedziele wygra wybory samorządowe. - Niezwykle miło mi ogłosić, że moim kandydatem na pierwszego zastępcę prezydenta będzie rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, profesor Stanisław Mazur! To idealne połączenie środowisk - demokratycznej partii politycznej, która dziś jest największą siłą polityczną, razem z ruchami miejskimi, aktywnym zapleczem Lepszego Krakowa i z ekspertami krakowskich uczelni. Kraków z profesorem Mazurem, z jego zapleczem, z ekspertami, naukowcami, aktywistami staje przed niezwykłą perspektywą. Dzięki temu w niedzielę wybierzecie Państwo między desperacką i egoistyczną obsesją jednego człowieka a obywatelską zmianą, niesioną przez społeczność. Między człowiekiem kochającym siebie a zespołem ludzi kochających Kraków - powiedział Miszalski.

Kraków potrzebuje rozsądnej i dobrze zaplanowanej zmiany. Za jej przeprowadzenie w dziedzinie gospodarki, finansów,...

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego Czwartek, 18 kwietnia 2024

Ostatniego dnia kampanii Aleksander Miszalski spotkał się w Parku Jalu Kurka z przedstawicielami Nowej Lewicy, PSL, Polski 2050 i Lepszego Krakowa na podsumowaniu swojej przedwyborczej promocji. O godz. 14 przed Kinem Kijów zobaczymy go na briefingu z przedstawicielami SDPL.

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego Piątek, 19 kwietnia 2024

Przypomnijmy, II tura wyborów w Krakowie odbędzie się już 21 kwietnia. Aby wziąć w niej udział, trzeba dopisać się do spisu wyborców lub być zameldowanym w Krakowie (można załatwić to szybko w odpowiedniej filii Urzędu Miejskiego w Krakowie). Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

  • Zobacz też nasze wideo:
Miszalski vs. Gibała: Kandydaci kontra pytania czytelników
Ostatnia prosta w Krakowie. Kandydaci na prezydenta odpowiedzieli na cztery pytania czytelników Głos24 kwestiach? Mamy nagranie!

fot. mat. prasowe Aleksander Miszalski

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka