piątek, 29 grudnia 2017 10:45

Mocne wsparcie dla sportu

Autor Marzena Gitler
Mocne wsparcie dla sportu

Gmina Sułkowice otrzymała ponad 2 mln dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w Rudniku. Gminną inwestycję wsparły środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Trwa budowa nowej sali gimnastycznej w Rudniku. Gotowe są już przyłącz gazu oraz stolarka okienna. Aktualnie wykonywane są tynki, wylewki oraz instalacje wewnętrzne oraz ocieplenie zewnętrzne.

Umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku podpisano w grudniu 2015r. Budowę rozpoczęto już w lutym 2016r. Inwestycję zaplanowano na trzy lata i ma trwać do września 2018r.
Wartość inwestycji wynosi ponad 5 mln zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to ponad 2 mln zł. W latach 2016-2017 Gmina Sułkowice otrzymała 8 mln zł dotacji (po 4 mln w każdym roku). W przyszłym roku gmina wystąpi o pozostałą kwotę dofinansowania tj. 1 mln 216 tys zł. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2016.
Na bieżąco prowadzony jest monitoring inwestycji oraz sporządzane są sprawozdania kwartalne przekazywane do Ministerstwa. Budowana sala gimnastyczna ma wymiary wymiarach pola gry 19m x 32m i wysokość od 8,2 do 8,9 m. Powstanie też małą salka gimnastyczna, zaplecze sanitarno-szatniowe, magazyn sprzętu sportowego i pokój nauczycieli WF. Do zadania należy także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Usług Remontowo–Budowlanych Czesław Stożek z Kasinki Małej. Nadzór autorski nad inwestycją sprawuje Jan Skąpski, a nadzór inwestorski Łukasz Uryga.
jgk

Myślenice - najnowsze informacje