poniedziałek, 18 września 2023 11:07

Mogą zapukać również do twoich drzwi. Za wszelką cenę nie wpuszczaj do środka

Autor Norbert Kwiatkowski
Mogą zapukać również do twoich drzwi. Za wszelką cenę nie wpuszczaj do środka

Kreatywność złodziei rośnie z każdym kolejnym dniem. W ostatnich dniach oszukany metodą na "instalację pomp ciepła" został 45-letni mężczyzna z gminy Poniatowa.

Policjanci donoszą, że ta metoda jest coraz popularniejsza wśród oszustów, a jako przykład podają historię 45-latka. Z mężczyzną skontaktowała się "firma" z siedzibą w Opocznie. Jej przedstawiciele odwiedzili mężczyznę w domu. Chcieli z nim nawiązać współpracę przy instalacji pompy ciepła. Przyjechali do jego domu i po przedstawieniu oferty podpisali z nim umowę.

Wszystko na pierwszy rzut oka wydawało się legalne. Co więcej, oszuści pomogli nawet w uzyskaniu kredytu w banku. Podali numer konta, na który mają być przelane pieniądze za wykonanie usługi. I tu pojawia się duży haczyk...

Gdy udało się ustalić termin instalacji pomp, nikt nie przyjechał. To oczywiście stało się podejrzane dla mężczyzny, dlatego podjął próbę kontaktu z firmą. Niestety, żaden z podanych w umowie numerów telefonu nie odpowiadał. Na wysłane maile również nikt nie odpowiadał...

Wtedy już było jasne, że 45-latek padł ofiarą oszustów, a on sam stracił 40 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, by już na samym początku weryfikować firmę, od której mamy uzyskać usługę. Dodatkowo nie wpłacajmy nigdy całej z góry umówionej kwoty.

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka