wtorek, 28 września 2021 11:20

Mokrzyska: Był w szoku? Ukradł trzy rowery, a potem chciał włamać się do samochodu

Autor Mirosław Haładyj
Mokrzyska: Był w szoku? Ukradł trzy rowery, a potem chciał włamać się do samochodu

Zarzut kradzieży roweru oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który na jednej z posesji w miejscowości Mokrzyska ukradł rower o wartości 1000 złotych, a następnie próbował dostać się do wnętrza za-parkowanego w pobliżu pojazdu, żeby ukraść z niego wartościowe rzeczy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego, gdyż wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym na autostradzie.

W sobotę, 18 września w godzinach wieczornych policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie o próbie włamania do samochodu, który zaparkowany był na zatoczce przy drodze wojewódzkiej nr 768 nieopodal zjazdu z brzeskiego węzła autostrady. Z relacji świadka zdarzenia wynikało, że młody mężczyzna ręką wybił szybę w przednich drzwiach zaparkowanego samochodu, a następnie z miejsca zdarzenia oddalił się rowerem, który jak się później okazało ukradł z jednej z posesji w miejscowości Mokrzyska.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna na posesji z której dokonał kradzieży roweru, pozostawił inny, uszkodzony rower. Kolejno, sprawca skradzionym rowerem udał się do pobliskiego sklepu, gdzie kupił piwo i chipsy, a gdy wyszedł ze sklepu został rozpoznany przez syna właścicielki skradzionego roweru, który zdołał mu odebrać rower (trafił w ręce prawowitej właścicielki). Niestety sprawca zdołał oddalić się w nieznanym kierunku.

 Sprawcą zdarzeń okazało się 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego/Fot.: KPP Brzesko
Sprawcą zdarzeń okazało się 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego/Fot.: KPP Brzesko

W wyniku podjętych działań brzescy kryminalni szybko ustalili sprawcę tych zdarzeń. Okazało się, że jest nim 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który w dniu 22 września został zatrzymany, a następnego dnia zostały mu ogłoszone zarzuty kradzieży roweru oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów tłumacząc swoje zachowanie silnym wzburzeniem emocjonalnym, ponieważ, jak wyjaśnił, kilka godzin wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym na autostradzie A4 (oddalił się z miejsca zdarzenia). Ponadto przyznał się, że przed kradzieżą roweru z posesji w Mokrzyskach, z pobliskiej miejscowości ukradł inny, niesprawny rower, który „zamienił” na następnej posesji, gdyż chciał poruszać się sprawnym rowerem. Rozochocony swoim zachowaniem postanowił na koniec ukraść jeszcze trzeci rower, którym poruszał się do czasu jego zatrzymania. Okoliczności kradzieży rowerów oraz zdarzenia drogowego na autostradzie A4 będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje