piątek, 9 sierpnia 2019 13:49

Moniuszko "na ludowo" w Wygiezłowie

Autor Marzena Gitler
Moniuszko "na ludowo" w Wygiezłowie

Muzyka Zaklęta w Drewnie, wakacyjny cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, w niedzielę dotrze do Wygiezłowa. Tym razem na koncercie, który odbędzie się na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego, oprócz muzyki będzie się też pokaz tradycyjnych tańców ludowych.

"Pan Moniuszko zaprasza do tańca" to kolejna odsłona wakacyjnego cyklu "Muzyka Zaklęta w Drewnie". Tym razem na wydarzenie zapraszamy do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego.

11 sierpnia o godz. 17.00 na skansenowej scenie wystąpi zespół Marii Pomianowskiejz towarzyszeniem tancerzy baletu Cracovia Danza. Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. „biały głos".

Całość wzbogacona będzie improwizacjami opartymi o melodyczne motywy moniuszkowskie.

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów w ciekawy sposób. Organizatorem wydarzenia od 2007 roku jest Małopolska Organizacja Turystyczna. Miłośnicy muzyki spotykaja się przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Program wyjątkowo różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.

Cały program tegorocznej edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie można śledzić na: http://www.drewniana.malopolska.pl.

inf. i foto: UMWM i MZwD

Chrzanów - najnowsze informacje