piątek, 4 grudnia 2020 14:42

„Mościce w 120 minut”. To możliwe!

Autor Aleksandra Tokarz
„Mościce w 120 minut”. To możliwe!

Zwiedzanie Mościc w dwie godziny jest możliwe - przekonują twórcy projektu turystycznego „Mościce w 120 minut”. Ta część miasta, zwana „dzielnicą – ogrodem”, od zawsze wyróżniała się od reszty. Powstała w latach 20. ubiegłego stulecia i charakteryzuje się modernistycznym układem, przez co przyciąga swoim klimatem turystów, ale i mieszkańców Tarnowa.

W ramach tego projektu, w Mościcach stanęło 15 tablic informujących o najważniejszych atrakcjach tej części miasta. Każda z tablic jest oznaczona odpowiednio numerem, opisana z przodu, jak i z tyłu, w języku polskim oraz angielskim. Na pierwszej z nich znajduje się cały szlak zwiedzania Mościc.

Spacer rozpocznie się na pętli autobusowej przy Grupie Azoty, gdzie stanęła pierwsza tablica. Następnym przystankiem jest budynek dyrekcji firmy, Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Szkół Technicznych i tzw. „Kasyno”, w którym obecnie mieści się restauracja i filia pogotowia ratunkowego.

W Tarnowie powstanie ośrodek rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19
W Tarnowie ma powstać ośrodek rehabilitacji dla osób, które chorowały na COVID-19. W mieście prowadzone są rozmowy i ustalenia w tym obszarze. Do uruchomienia takiego ośrodka przygotowuje się Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Słoneczne Wzgórze. Obecnie nie ma oficjalnych zaleceń co do po…

Następnym przystankiem jest pałacyk Kwiatkowskiego, kościół parafialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, po drodze mijamy przestrzenną konstrukcję autorstwa Wilhelma Sasnala, przez osiedle „Za Torem” docieramy do fortalicjum (piętrowa budowla, z okrągłymi na rogach niby basztami widoczna z mostu kolejowego), dalej idziemy do Centrum Sztuki Mościce i obiektów sportowych, potem Domu Sportu i mijając powojenne osiedle bloki wracamy na pętlę MPK. Tu kończy się szlak.

Pomysł to wspólna inicjatywa Tarnowskiego Centrum Informacji, Rady Osiedla Mościce i PWSZ. Doczekał się realizacji, dzięki staraniom rady osiedla. – Myślę, że to jest dobry początek, aby kształtować ten szlak i rozgłaszać, jak ważne jest to miejsce - podkreśla Agnieszka Kawa, zastępczyni prezydenta Tarnowa.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka