wtorek, 10 listopada 2020 10:38

Możesz pomagać tak, jak oni. Zostań bohaterem podczas epidemii

Autor Mirosław Haładyj
Możesz pomagać tak, jak oni. Zostań bohaterem podczas epidemii

Honorowi krwiodawcy z gminy Brzesko mimo skomplikowanej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa, znajdują sposoby, aby nieść pomoc innym w tych trudnych czasach. W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku przeprowadzona została kolejna, 62. już akcja, w której tradycyjnie uczestniczą maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w niej 20 osób, które oddały 9 litrów życiodajnego płynu.

Zapoczątkowaną w 1999 roku akcję koordynował jak zwykle jej główny inicjator Wiesław Gibes. Pomagali mu dyrektor PCE Tomasz Gurgul oraz Anna Nosal z Technikum im. J. Piłsudskiego i Przemysław Brzyk z Liceum Ogólnokształcącego. Właściciel restauracji Galicyjska Kazimierz Kural przygotował – jak nakazuje tradycja – poczęstunek. Przez te 21 lat oddano już ponad 800 litrów krwi.

Młodym krwiodawcom z obu szkół należą się słowa wielkiego szacunku za bezinteresowną chęć pomagania innym, szczególnie teraz, gdy takie postawy należy rozpatrywać jako wyraz odwagi. Podkreślał to Tomasz Latocha, który osobiście spotkał się z uczestnikami akcji.

Jestem pełen uznania dla tych młodych ludzi, którzy już teraz wzorowo zdają swój egzamin dojrzałości. To dla mnie duma i zaszczyt, że jestem absolwentem szkoły, w której zapoczątkowana została i nadal jest kontynuowana tak cenna inicjatywa

mówi burmistrz Brzeska, który kiedyś był uczniem szkoły zwanej „Zielonką”.

– To bardzo ważne dla młodych ludzi, kiedy władz.

Inf. i foto: UM w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje