wtorek, 9 kwietnia 2019 14:11

Mszana Dolna: Otworzyli serca, tak jak swoje spiżarnie

Autor Marzena Gitler
Mszana Dolna: Otworzyli serca, tak jak swoje spiżarnie

23 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej odbył się Turniej Charytatywny dla Ani Wacławik, która potrzebuje operacji, aby znów sprawnie chodzić.

Turniej zorganizowany w szkole do której chodzi Ania cieszył się ogromną popularnością. Był to jeden z pomysłów by wspomóc zbiórkę pieniędzy na tak potrzebną operację, która pozwoliłaby usamodzielnić się Ani – podsumowali organizatorzy. Przypomnieli też, że zbiórkę na operację można wspomóc biorąc udział w internetowych licytacjach ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów i usług w grupie na Facebooku: Licytacje-Ania Wacławik.

Wcześniej odbyły się zbiórki pieniędzy przy okolicznych parafiach. Do pomocy dołączyli również dyrekcja, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej, którzy przy okazji zbiórki przy Parafii Miłosierdzia Bożego rozdawali domowe babeczki. Kwota, która jest potrzebna na przeprowadzenie kilku operacji jest nie mała, więc Szkoła Podstawowa ogłaszając zbiórkę pieniędzy zwróciła się również o pomoc również w podsyłaniu pomysłów, jak taką zbiórkę uatrakcyjnić.

Pomysł na Turniej Charytatywny padł ze strony Grzegorza Szynalika, nauczyciela wychowania fizycznego w SP 1, a równocześnie Prezesa Klubu Sportowego Turbacz. Na zaproszenie do sportowych zmagań na szczytny cel odpowiedziało dziesięć drużyn. Rozgrywki pomiędzy toczyły się na hali sportowej, a na małej sali zorganizowano kiermasz, na którym można było kupić ciasta, słodkości, domowe wypieki, wędliny, morze przetworów: od dżemów, soków, konfitur po ogórki, grzybki czy smalec oraz dekoracje świąteczne, kartki wielkanocne, drewniane ozdoby i biżuteria. Wszystkie zebrane środki trafiły na konto zbiórki.

Na sali koncertowały również zespoły Tacy Sami i Nautilius oraz Orkiestra Dęta OSP z Rabki Zdroju. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też fotobudka.

Turniej trwał do późnych godzin wieczornych. Najlepsze drużyny odebrały puchary z rąk burmistrz Mszany Dolnej Anny Pękały, Ewy Kozickiej reprezentującej Radę Rodziców oraz dyrektor szkoły Anny Górskiej. Pierwsze miejsce wywalczyli Orkan Niedźwiedź II, drugie drużyna Wojtas, a trzecie zajęli zawodnicy z Dream Team.

„Gramy dla Ani! Turniej Charytatywny Piłki Nożnej” wraz z kiermaszem zakończył się świetnym wynikiem: 18 743 złote i 12 euro.

Inf. I foto: UM Mszana Dolna

Jak i dlaczego warto pomóc Ani Wacławik przeczytasz też tu:

Gm. Mszana D.: Chcą zebrać 600 tys. zł na operację uczennicy

Limanowa - najnowsze informacje