środa, 16 września 2020 09:44

Mydła w płynie - sposób na skuteczną higienę rąk

Autor Głos 24
Mydła w płynie - sposób na skuteczną higienę rąk

Na każdym kroku człowieka otaczają różnego rodzaju mikroorganizmy., mające wpływ na wewnętrzną równowagę całego organizmu. Wiele z nich przedostaje się do niego przez dotyk bądź z miejsc bezpośredniego kontaktu z ciałem, stąd istotna jest właściwa higiena rąk. Szczególnie ważne jest to w strefie publicznej, gdzie przebywają dziesiątki ludzi mogących przenosić je w sposób nieświadomy. Zalecane środki ochrony powinno się stosować regularnie i dokładnie, a jeżeli zachodzi potrzeba korzystania z miejsc ogólnodostępnych, koniecznie należy później dokładnie umyć ręce. W stanach epidemiologicznych, gdy istnieje zwiększone ryzyko zarażenia wirusami i bakteriami chorobotwórczymi, ma to jeszcze większe znaczenie.

Jakiego rodzaju mydeł w płynie używać?

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów opartych na naturalnych składnikach. Ich efektywność wzrasta wraz ze zmniejszoną liczbą sztucznych dodatków, mogących wywoływać reakcje niepożądane, np. alergie, podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Skuteczne mydło w płynie posiada odpowiednią konsystencję, ułatwiającą rozprowadzanie i spłukiwanie preparatu pod bieżącą wodą, a także wspomaga pielęgnację skóry. Nawilżanie, oczyszczanie i ochrona przed mikroorganizmami - to jedne z ważniejszych cech dobrze opracowanego preparatu do higieny rąk.

Wśród specyfików dostępnych na rynku można wyróżnić kilka kategorii:

  1. mydła antybakteryjne - poprzez dezynfekcję rąk pomagają w zwalczaniu mikroorganizmów wywołujących infekcje drogą kropelkową, tutaj szczególną rolę odgrywa bezdotykowy dozownik do mydeł w płynie; sprawdzonymi producentami w tej kategorii są takie firmy jak: BulkySoft,KATRIN, CleanPro, zapewniający naturalne, dobrej jakości produktu o wysokiej skuteczności działania,
  2. mydła antygrzybiczne - chroniące przez rozwojem grzybicy skóry,
  3. pielęgnacyjne - do ciała i włosów, np. od MPS,
  4. specjalistyczne - pomagające usuwać trudne zabrudzenia po olejach, smarach, tuszach, farbach, np. produkty firmy Merida.

Czy warto korzystać z dozowników do mydła w płynie?

Istnieją dwa sposoby aplikowania preparatów do mycia rąk poprzez dedykowane dozowniki do mydła w płynie:

  1. klasyczny, manualny wariant (zwykle do domowego użytku),
  2. automatyczny, bezdotykowy (sprawdza się przede wszystkim w miejscach ogólnodostępnych: firmach, łazienkach publicznych, barach).

W sytuacjach, kiedy dochodzi do konieczności stosowania środków wzmożonej ostrożności przy korzystaniu z przestrzeni publicznej, większe zastosowanie znajdują bezdotykowe modele, które można przymocować na ścianie bez obawy o zabrudzenia i zagospodarowanie miejsca na punkt stacjonarny. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy wymogi sanitarne narzucają konieczność zapewnienia osobom korzystających ze sklepu, baru, banku, urzędu dostępu do mydeł w płynie.

Stosowanie preparatów do higieny rąk posiada wiele zalet

Jest to między innnymi zapewnienie większego bezpieczeństwa i ochronę przed mikroorganizmami chorobotwórczymi oraz estetykę (usuwanie trudnych zabrudzeń z palców czy dłoni pomaga utrzymać bardziej profesjonalny image, zwłaszcza wśród zawodów szczególnie narażonych na tego typu sytuacje). Obecnie korzystanie ze mydeł w pianie czy płynie staje się dużo łatwiejsze, tańsze i szybsze, ponieważ producenci starają się doskonalić technologie w tym zakresie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i wymogom sanitarnym.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje