środa, 17 listopada 2021 08:55

Myślenice. Czarne dni na drogach powiatu. Aż trzy poważne wypadki...

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenice. Czarne dni na drogach powiatu. Aż trzy poważne wypadki...

W powiecie myślenickim w ciągu trzech dni doszło do trzech poważnych wypadków drogowych. Takiej serii w tym regionie nie było od dawna. Do dwóch zdarzeń doszło na tej samej drodze w Krzywaczce, jeden wypadek był w Głogoczowie.

W sobotę (13 listopada) na drodze krajowej nr 52 doszło do zdarzenia osobowego renault kierowanego przez 19-latka z gminy Myślenice z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia młody kierowca, nieprzytomny został przetransportowany do szpitala w Krakowie, gdzie walczy o życie.

Kolejny wypadek wydarzył się na tej samej drodze krajowej już kolejnego dnia. Kierująca osobowym suzuki jadąc od strony Biertowic, w kierunku Głogoczowa zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się bocznie z jadącym samochodem innym samochodem osobowym, a następnie czołowo z jadącym za nim citroenem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala z poważniejszymi obrażeniami.

Do trzeciego wypadku doszło wczoraj (15.11.br.) w Głogoczowie na ,,zakopiance”. Kierujący samochodem dostawczym jadąc prawym pasem z Krakowa w kierunku Myślenic, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszego (16-latka z gminy Myślenice), który przechodził przez przejście. Pieszy doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala w Krakowie.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność!

Foto: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje