wtorek, 3 września 2019 11:34

Myślenice: Reaktywacja „jedynki”

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Reaktywacja „jedynki”

Rozpoczął się nowy rok szkolny. W Myślenicach uczniowie po raz pierwszy od lat przekroczyli próg Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego.

O reaktywacji Szkoły Podstawowej nr 1, najstarszej placówki oświatowej w mieście, zadecydowała Rada Miasta Myślenice w lutym tego roku. Na stanowisko dyrektora został powołany Tadeusz Jarząbek. Placówka została przygotowana na przyjęcie najmłodszych uczniów i wyposażona w niezbędny sprzęt komputerowy i elektroniczny. Szkoła dostała tez nowe logo – białego orła w koronie, który zamiast jednego skrzydła ma książkę i numer 1.

– Cieszę się, że ten pomysł został zrealizowany, a w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym życzę wszystkim nauczycielom powodzenia w realizowaniu swojej pasji oraz sukcesów w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu kolejnych pokoleń – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20 dla najmłodszych klas reaktywowanej właśnie Szkoły Podstawowej nr 1.

Jak przypomina Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach zlikwidowano w związku z reformą oświaty i wprowadzeniem gimnazjów w 1999 roku. W budynku byłej podstawówki funkcjonowało wówczas Gimnazjum Nr 1 w Myślenicach.

W ostatnim czasie w budynku „jedynki” uczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Myślenicach. Zajęcia w „dwójce” odbywały się bowiem w dwóch budynkach – w placówce przy ul. Żeromskiego, jak również w obecnej Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Sobieskiego 1.

Myślenice - najnowsze informacje