piątek, 11 grudnia 2020 13:25

Myślenice. Sęp Droginia będzie mieć nowy budynek klubowy

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Sęp Droginia będzie mieć nowy budynek klubowy

Prace nad nowym budynkiem rozpoczną się jeszcze w tym roku. Powstanie nowy budynek wraz z zapleczem socjalnym i szatniami. Inwestycja Gminy Myślenice jest współfinansowana z programu Sportowa Polska.

Dzisiaj na obiekcie Ludowego Klubu Sportowego Sęp Droginia odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy nowego budynku.

Na budowę tego obiektu pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 354 920 zł z tegorocznej edycji Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Sportowa Polska prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej. Wykonawcą będzie firma AD-BET z Suchej Beskidzkiej, która wygrała procedurę przetargową, a z miejskiego budżetu do tej inwestycji dołożymy 405 080 zł. Zakończenie prac przewidziano na październik 2021 roku i mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył nie tylko zawodnikom klubu Sęp Droginia, ale też całej lokalnej społeczności i podniesie jakość obiektów sportowych na terenie Gminy Myślenice – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka podczas przekazania placu budowy wykonawcy.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu od wyburzenia istniejącego budynku, którego nośność została naruszona. Następnie rozpocznie się budowa budynku zaplecza socjalno-szatniowego przy boisku sportowym klubu LKS Sęp Droginia. W zakresie prac jest kompleksowa budowa nowego budynku klubowego Sępa wraz z infrastrukturą techniczną, układem komunikacyjnym oraz urządzoną zielenią.

Dziękuję burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice Jarosławowi Szlachetce oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej Janowi Podmokłemu za realizację naszych marzeń. O budowę nowego budynku klubowego staramy się od kilku lat i doczekaliśmy się realizacji. Obecne szatnie powstały lata temu w czynie społecznym wykonanym przez mieszkańców Drogini za co im serdecznie dziękuję. Przez lata remontowaliśmy ten budynek, aby spełniał swoje założenia, niemniej jednak bardzo się cieszę wraz z zawodnikami, że niebawem będziemy mogli korzystać z nowych szatni – mówi Aleksander Horab, prezes klubu sportowego Sęp Droginia.

info i foto: UGiM Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje